Kurs Samuel zve mladé muže a ženy na celoroční cestu rozlišování

Publikováno
1. 3. 2019
Kurs Samuel je celoroční seminář určený mladým lidem od 16 do 32 let zaměřený k rozlišování osobního povolání a životní cesty. Přihlašování je otevřeno do 8. září 2019, první společné setkání se uskuteční 11. září na DCM v Plzni.

Kardinál Martini byl velkým biblistou, a tak i kurs Samuel postavil na Božím slově, na každodenní meditaci úryvku z Písma pomocí metody Lectio divina. Za poslední roky prošlo touto cestou i několik mladých lidí v různých českých diecézích, včetně Diecéze plzeňské. Iniciátorem je za podpory plzeňského Diecézního centra mládeže plaská komunita misionářů oblátů.

Rozlišování životní cesty každého mladého člověka je proces založený především na osobních rozhovorech s Hospodinem a na poznávání sebe sama. Souvisí s hledáním vlastní identity, odbouráváním strachů a falešných představ o Bohu i o nás samých, s probouzením našich nejhlubších tužeb, s hledáním Boha v každém momentu našeho života a rozpoznávání jeho hlasu v něm.

"Když jsem se rozhodovala pro Samuela, byl to pro mě krok do prázdna. Nevěděla jsem, co mě čeká – jestli spadnu, nebo najdu pevnou půdu pod nohama. Zatím střídavě padám a jsem zachytávaná, opatrně sestupuji do hloubky, nebo poseroutkovsky stojím na místě a předstírám, že i odtud přeci hlubiny můžu zahlédnout, kdybych chtěla, a to bohatě stačí. Samuel je pro mě objevováním Boha a jeho Slova v Bibli a hlavně v životě. Je bouráním mých falešných ideálních já, je poznáním, že pouště a prázdna jsou taky součástí vztahu s Bohem a teprve tehdy to jde na dřeň, a je pochopením, že Boha ani lásku nejde vlastnit a ohraničovat. Samuel je velmi pomalá cesta, ale myslím, že se na ní něco mění," napsala Štěpánka L., účastnice loňského kurzu.

Pokud chceš i ty přizvat Hospodina do svých plánů a pomohlo by ti povídat si o tom s někým zkušeným, vyhradit si také čas na pravidelnou modlitbu společně s někým, kdo ji s tebou bude sdílet a pomáhat ti ve vytrvalosti, neváhej se přihlásit na kurz Samuel.

Zájemce prosíme o zaslání přihlášky s krátkým motivačním dopisem do 8. září 2019 na adresu vlastimil@oblati.cz
Úvodní setkání a rozhovor proběnou 11. září v 17.30 hodin na plzeňském DCM.

(Zdroj: www.oblati.cz)

Soubory ke stažení

velikost: 5 603 KB
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás