Mladí se v létě zdokonalí v konkrétních oblastech služby v církvi

Publikováno
28. 5. 2019
Inspirovat mladé pro službu ve farnosti a pomoci jim překonat některá úskalí této práce je cílem Celostátního setkání animátorů, které připravuje spolu s dobrovolníky Sekce pro mládež České biskupské konference. S mottem „S Janem za Ježíšem“ se setkání uskuteční od 13. do 18. srpna v Chotěboři.

Šest dnů na proniknutí do dvou vybraných témat budou mít v srpnu účastníci Celostátního setkání animátorů.  Vybírat přitom budou z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo péči o společenství. Konkrétním dovednostem se přitom naučí pod vedením zkušených lektorů. Program mladým nabídne také každodenní slavení liturgie, školu modlitby pod vedením řeholních společenství nebo jednotlivců (chvály, modlitba Taize, …), ale také čas pro sport, divadlo, nebo koncerty.

Celostátní setkání animátorů je určeno mladým mezi 16 a 24 lety. Jeho cílem je inspirovat a motivovat mladé ke službě v církvi, posílit identitu animátora a nabídnout prostor pro rozvoj. Jeho program celý rok připravují zástupci Sekce pro mládež při České biskupské konferenci, ředitelé diecézních center a další dobrovolníci z řad kněží i laiků.

Průvodcem po celou dobu setkání bude mladým účastníkům učedník Jan, který má inspirovat svým zápalem k životu s Kristem i svou houževnatostí pro službu. Setkávat se s ním však mohou už teď prostřednictvím tříměsíční duchovní přípravy, která je dostupná nejen na oficiální a facebookové stránce události, ale také v aplikaci iZIDOOR nebo ve formě podcastů na Spotify.

 

Více informací:

Webové stránky události (vč. přihlášky) ZDE.

Facebook ZDE.

Promo video ZDE.

Kontakt pro média:
Hana Kašpárková, email hanaholcova@email.cz, tel. 732 518 807
Ondřej Havlíček, email on.havlic@gmail.com, tel. 722 693 947

(Sekce pro mládež ČBK, tisková zpráva, 29. května 2019)

 

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás