V Den Plzeňské Madony jsme oslavili 26. výročí založení diecéze

Publikováno
30. 5. 2019
Diecéze si ve středu 29. května již tradičně při oslavách Plzeňské Madony připomněla 26. výroční svého vzniku. Při bohoslužbě předal biskup Tomáš také tři ocenění za službu pro diecézi či spolupráci s ní. Fotil Jiří Strašek.

U příležitosti 26. výročí založení Diecéze plzeňské se biskup Mons. Tomáš Holub rozhodl ocenit následující tři osobnosti:

  1. Mons. Emil Soukup, dlouholetý farář u katedrály sv. Bartoloměje, v červnu oslaví 80. narozeniny a při té příležitosti také předá svůj úřad v Plzni. Následně bude vypomáhat v duchovní správě na Domažlicku.

  2. Josef Kaše, letos oslaví třičtvrtě století svého života, přes padesát let se věnoval v církvi v západních Čechách práci s mládeží i s dospělými, pomáhal s opravou mnoha far v době komunismu, působil na biskupství jako vedoucí Pastoračního centra a v posledních letech působil v Krušných horách jako správce pastoračních a rekreačních center – bývalých far v Perninku a Horní Blatné.

  3. Patrik Pizinger, starosta města Chodov, ocenění dostal za příkladnou spolupráci města Chodov a katolické církve a za rozvíjení vztahů s vyhnanými německými rodáky.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás