V Plzni proběhl seminář na téma Církev jako dobrý správce zemědělské půdy

Publikováno
20. 5. 2019
V pondělí 13. května proběhl ve farním sále ve Františkánské ulici seminář vedený Kateřinou Lagner Zímovou. Mezi účastníky byli zastoupeni jak pracovníci majetkového oddělení plzeňského biskupství a řešitelé projektu, tak soukromí zemědělci, vlastníci zemědělské půdy a členové ekonomických a pastoračních rad farností z diecéze.

V pondělí 13. května proběhl ve farním sále ve Františkánské ulici seminář Církev jako dobrý správce zemědělské půdy vedený Kateřinou Lagner Zímovou z neziskové organizace CooLAND. Seminář byl pořádán v rámci probíhajícího projektu Společnost a církev v procesu restitucí církevního majetku: Podpora participace, podpořeného Technologickou agenturou České republiky, na kterém spolupracuje Biskupství plzeňské a antropologové, environmentalisté a ekonomové z pražské Karlovy a brněnské Masarykovy univerzity.

Mezi účastníky byli zastoupeni jak pracovníci majetkového oddělení plzeňského biskupství a řešitelé projektu, tak soukromí zemědělci, vlastníci zemědělské půdy a členové ekonomických a pastoračních rad farností z diecéze.

Setkání bylo zaměřeno zejména na etické dimenze zemědělství v kontextu klimatických změn a praktická opatření proti degradaci půdy formou konkrétních zásahů a možnosti jejich zahrnutí do pachtovních a nájemních smluv. V následné bohaté diskusi pak účastníci setkání sdíleli své zkušenosti z konkrétních lokalit a případů.

Prezentaci a další informace ze setkání je možno vyžádat na emailové adrese marek.liska@hotmail.cz.

Marek Liška

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás