Vsaď na evangelium! Nabídka pro mladé muže

Publikováno
6. 5. 2019
„Vsaď na evangelium – s Ježíšem na hraně“ je nabídka misionářů oblátů z Plas určena studujícím nebo pracujícím mladým mužům (17–30 let), kteří se ptají po svém místě v životě a chtěli by si vyzkoušet komunitní život, kde hlavní normou je žité evangelium.

Obyčejný dům… obyčejný byt… obyčejná postel… obyčejná pračka… a neobyčejný život ve společenství, zkušenost radikálního žití evangelia, ze kterého se může zrodit povolání nebo během něhož se může potvrdit. To nabízejí misionáři obláti v plzeňské diecézi.

Program komunity je založen na žití Božího slova ve všednosti obyčejného života. Její členové bydlí společně s obláty v Plasích, společně pracují, společně uklízí, vaří, perou, modlí se, společně studují… Podmínkou je věk 17 - 30 let a práce nebo studium v Plzni či širším okolí.

Život komunity je postaven na třech pilířích: modlitbě odvíjející se od společné četby Božího slova a jeho meditace a denní eucharistii; na sdílení hmotných statků, ale i svých osobnostních darů a duchovního života; na společném apoštolátu, službě pro druhé.

Inspirací a zároveň Slovem, které stojí ve středu komunity, je Jan 15,13: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele." Zkušenost života v komunitě často vede k rozpoznání osobního povolání a svého místa v životě. Komunita je vhodným místem pro ty, kteří vnímají možné povolání k řeholnímu životu, ale i pro ty, kteří chtějí vzít své křesťanství jednoduše vážně a zakusit sílu žitého evangelia.

Bližší informace o dlouhodobějším pobytu ve společenství přidruženém k řeholní komunitě misionářů oblátů získáte na vlastimil@oblati.cz nebo na čísle 733 755 901. Více také na Facebooku nebo na webových stránkách www.oblati.cz.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás