13. ročník Biskup Cupu v Domažlicích zná své vítěze

Publikováno
18. 6. 2019
V sobotu 8. června proběhl již 13. ročník diecézního turnaje Biskup Cup v malé kopané. Už tradičně jej pořádají domažlický spolek Fandíme rodině spolu s Diecézním centrem mládeže. Letos měl turnaj nově dvě kategorie: Vedle obvyklé soutěže dospělých se hrálo také v kategorii do 15 let.

Ještě v pátek to vypadalo na velký propadák: Skoro polovina týmů se totiž neobtěžovala s přihláškou a přijela bez jakéhokoli ohlášení až v den turnaje; jen díky nadšení domažlických organizátorů tak nebyl turnaj pro malý zájem zrušen, přestože v hlavní kategorii byla den před turnajem přihlášena pouze 4 družstva a v kategorii do 15 let dokonce jen jeden tým, nikoli překvapivě také z Domažlic.

Velkou hybatelkou tohoto nově vzniklého žákovského družstva byla Jana Dědinová. Jí patří velký dík, že letošek byl nakonec pro mne jedním z nejlepších turnajů. To jí napadlo sestavit tým kluků a začít je trénovat v místní tělocvičně. Ta byla naštěstí v domluvený čas volná a všichni kluci chodili pravidelně na volné tréninky. Když jsme před turnajem neměli žádný další přihlášený tým v mladší kategorii, Jana pohotově nakoupila dvě barvy dresů, že pokud nikdo nepřijede, rozdělíme naše kluky do dvou týmů.  Těsně před turnajem se ještě narychlo sestavil třetí tým – z dívek a naší přestárlé mládeže, která však s ohledem na předpokládanou výkonnost dostala divokou kartu ke startu v mladší kategorii.  Prvního turnaje do 15. let se tedy zúčastnily tyto týmy: modrý, oranžový a žlutý, všechny z Domažlic. Po velkém, ale férovém boji vyhráli oranžoví, druzí byli žlutí a skvělé třetí místo obsadili modří.  Dva měsíce příprav a tréninků se vyplatily, z poražených nikdo nebrečel a nikdo se neurazil. Doufám jen, že to bylo naposledy, kdy všechny hlavní ceny v této kategorii si odnesly týmy z Domažlic, a že příští rok přijedou i chlapci z jiných farností.

V kategorii nad 15 let už to s domažlickými tak slavné nebylo: Oba týmy z Domažlic (Směska i Orel) obsadili nepostupová místa.  Celý turnaj totiž poprvé ovládli hoši z Plzně, kteří si říkali BAF, druhý byl Ostrov, třetí Nejdek a na neoblíbeném čtvrtém místě skončili reprezentanti z Kralovic. (Počítáte správně: Celkem nakonec v kategorii mužů hrálo letos 6 týmů.)

Novinkou byly poháry pro vítěze, které speciálně pro náš turnaj zhotovil místní umělec Roman Holub, muž mnoha profesí, který se na turnaji postaral také o občerstvení diváků i hráčů. Vedle Romana bych chtěl poděkovat celé farnosti, která si vzala tento turnaj za svůj.

 Tak zase za rok se na vás těší Domažlice!

Petr Jankovec


Fotografie: ŘKF Domažlice

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás