Běh pro hospic: Ať už ležím nebo běžím - doma je doma

Publikováno
10. 6. 2019
"Ať už ležím nebo běžím - doma je doma" je letošním mottem poutního maratonu, který se koná předposlední červnovou sobotu, 22. června 2019. Pořádá ho Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb jako benefiční akci pro Hospic Sv. Jiří v Chebu. Zapojit se může každý, pro hospic poběží i otec biskup Tomáš.

Ambasadory 10. ročníku Poutního maratonu se stali statečná slečna Simona Buchnerová, starosta města Chebu pan Antonín Jalovec, novinář a spisovatel Ondřej Nezbeda, ale také plzeňský biskup Tomáš Holub, který nad celou akcí převzal záštitu, maraton odstartuje a sám také poběží.

"Nad Poutním maratonem jsem již několikrát převzal záštitu, ale neměl jsem zatím možnost se jej osobně zúčastnit. Proto mám radost, že letos vám budu moci poděkovat na jeho startu osobně. Poděkovat za to, že svým společným během, chůzí či jízdou, a především vaší pospolitostí na cestě, pomáháte překonávat rozdělení mezi lidmi. Za to, že nevzdáváte svůj životaběh, i když je to někdy nesmírně těžké. Za to, že nevzdáváte být po boku těm nejslabším v dnešní společnosti, umírajícím a jejich rodinám. Proto si také moc vážím každé podpory chebskému mobilnímu Hospici Sv. Jiří a samozřejmě i samotné služby všech jeho pracovníků, spolupracovníků i dobrovolníků. A budu rád, když k mé letošní osobní účasti na první čtvrtině běhu z Chebu na Loretu připojíte také nějaký ten finanční příspěvek k této výzvě."

Kromě možnosti účastnit se samotného běhu je možné přispět libovolnou finanční částkou (ZDE) a podpořit tak službu Hospicu sv. Jiří v Chebu.

Zahájení a start: 22. června 2019 v 9.00 hodin před Chrámem sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu. Trasa pokračuje na Loretu, do Waldsassenu, na Kappl a zpátky do Čech se vrací přes Buchbrunnen, kolem Bismarckovy rozhledny a Sv. Annu zpět do Chebu s cílem na věži Chrámu sv. Mikuláše a Alžběty.

Více na poutnimaraton.webnode.cz


 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás