Noc kostelů

Příští Noc kostelů se uskuteční 5. června 2020

Publikováno
11. 6. 2019
Noc kostelů
Na 30 lidí, kteří se letos aktivně zapojili do realizace Noci kostelů v plzeňské diecézi, se sešlo 4. června ve Starém Plzenci. Společný čas byl věnován především hodnocení, sdílení zážitků a zkušeností z letošní Noci. Byl zde také vyhlášen termín další Noci kostelů, která se v příštím roce uskuteční 5. června. Za fotografie děkujeme panu Jiřímu Novému.

S téměř 30 koordinátory Noci kostelů plzeňské diecéze jsme se sešli před kostelem Narození Panny Marie ve Starém Plzenci. Místní organizátoři si pro nás připravili divadlo o místním kostele, svaté Barboře a pokoutných zlodějích. Následovalo krátké historické okénko p. Kilbergra a možnost podívat se na kostelní půdu. Poté jsme se přesunuli na farní zahradu, kde pro nás bylo připraveno pohoštění. Pak jsme si společně povídali o tom, jak Noc kostelů probíhala v jednotlivých farnostech, a vzájemně si předali zajímavé tipy a doporučení, na co se příště více zaměřit. Velmi pozitivně byly hodnoceny například společně organizované okružní jízdy po kostelech farností, vstupy do běžně nepřístupných míst, propojování spolupráce při tvorbě programů na různých místech či již tradiční ochutnávky mešních vín apod.

Řekli jsme si i několik organizačních záležitostí do příštího roku – mimo jiné, že další ročník Noci kostelů bude 5. června 2020.

Atmosféra byla skvělá. Díky všem zúčastněným a P. Frantovi a místním za ochotu nás všechny přijmout. A při dalším ročníku se těším na spolupráci!

Ludmila Němečková, koordinátorka Noci kostelů v Plzeňské diecézi

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás