Charita

Výlet pro Domov sv. Zdislavy v Plzni

Publikováno
2. 7. 2019
Charita
Na sobotu 22. června 2019 připravilo vedení domova ve spolupráci s Farní charitou v Dolní Bělé celodenní výlet pro ubytované matky s dětmi.

Výlet směřoval tak jako už řadu let nejprve do Mariánských Lázní. Při letošním výletu nás však provázely dešťové přeháňky, které omezily procházky rozkvetlými lázeňskými parky. Větší část pobytu tak strávili návštěvníci na kolonádě a u Zpívající fontány. I tak mohli ochutnat vodu z pramenů a také lázeňskou oplatku, zakoupenou vedením domova všem výletníkům.

Při zpáteční cestě jsme přijeli za deště do Dolní Bělé. Tam jsme již po řadu let zváni členkami místní farní charity a místním farářem P. Ireneuszem Figurou. Poznávací výlet tak byl doplněn odpočinkem s pohoštěním, které připravily obětavé členky místní farní charity. Byla to opět výborná drůbeží polévka s domácími nudlemi, kterou uvařila ředitelka FCH v Dolní Bělé paní Halina Vetenglová. Nemohly chybět ani talíře s obloženými chlebíčky a několika druhy zákusků, které pomohly připravit paní Emílie Průchová a Marie Pešíčková. Takové pohoštění bylo velice vhodné a vítané, zvláště když mezi výletníky bylo řada maminek s kočárky a malými dětmi. Škoda, že počasí nedovolilo pobyt na farní zahradě, kde se děti obvykle mohou vyběhat a zabavit.

O dobrou pohodu návštěvníků se staral také P.Ireneusz, který na závěr návštěvy pozval zájemce do místního kostela, kde je seznámil s vybavením kostela a také odpovídal na dotazy. Po krátké modlitbě na závěr nám dal pater Ireneusz požehnání na cestu domů. 

Velký dík do Dolní Bělé a Pánu Bohu díky za každoroční výlet, který ubytovaným matkám s dětmi obohacuje pobyt v domově, který spravuje Městská charita v Plzni.

Václav Liška, Farní charita Plzeň – Bory

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás