Klášter Chotěšov otevřel své brány v rámci akce Večer pro klášter Chotěšov

Publikováno
2. 8. 2019
Celodenní program nabídl prohlídky běžně nepřístupných míst této ohrožené kulturní památky, divadlo, hudbu nebo odborné přednášky. Klášter Chotěšov již téměř rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí za desítky milionů korun.

Večer pro klášter začal první srpnovou sobotu ve 14 hodin. Pro milovníky historie a architektury si organizátoři připravili přednášku známého plzeňského architekta Jana Soukupa, který klášter dlouhodobě podporuje a pomáhá při jeho záchraně.

Nedílnou součástí akce byl hudební program, který přibližil Jakub Švehla, dramaturg Večera: „Na podiu v předních zahradách vystoupí skupiny Pilsen Queen Tribute Band, Tabasker nebo Adolphogang. Hudba zazní také přímo uvnitř konventu na komorní scéně, kde vystoupí Trio Kaphe, žesťový kvintet CodaBrass nebo vokální soubor Tutti vocci.”


Organizátoři mysleli i na děti. Program pro ně zajistil spolek Uzlík. Pro nejmenší byl připraven relaxační koutek, pro předškoláky a školáky si Uzlík připravil stanoviště s úkoly a vědomostní hru v areálu kláštera. 

Velkému zájmu veřejnosti se každoročně těší prohlídky kláštera a přilehlých prostor. „Každý rok se snažíme zpřístupnit části kláštera, které jsou během roku nepřístupné. Unikátem jsou tak prohlídky klášterních krovů, barokních a gotických sklepů, věže s výhledem a dalekohledem nebo kanalizační štoly. Samozřejmě bude zpřístupněna i hlavní budova konventu, která má úžasnou atmosféru. Dýchne tu na vás osmisetletá historie kláštera,“ představuje nabídku prohlídek Michal Dráždil z pořádajícího spolku Chotěšovská vlna, s tím, že rozsáhlou rekonstrukcí prochází také venkovní prostory a návštěvníci se tak mohou těšit na zcela nové pohledy. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit také na divadelní prohlídky přibližující atmosféru kláštera historie blízké i vzdálené.

Večer pro klášter Chotěšov pořádá spolek Chotěšovská vlna. Jeho vznik sahá do roku 2000, kdy začali mladí dobrovolníci jezdit na brigády právě do chotěšovského kláštera. Brigády tenkrát organizovalo a zaštiťovalo Salesiánské středisko mládeže v Plzni.

Veškeré informace k Večeru pro klášter Chotěšov naleznete na webu nebo na facebookovém profilu akce.

Fotogalerie

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás