Pohádkové náměstí v Dobřanech přilákalo asi 400 dětí

Publikováno
18. 9. 2019
15. září ožilo náměstí v Dobřanech pohádkovými postavami. Dětem, které na náměstí plnily rozmanité úkoly, se nakonec podařilo zachránit Pepíčka z břicha obrovské velryby.

V neděli 15. září 2019 vzešlo slunko nad dobřanským náměstím a zpříjemnilo chystání všech stanovišť na pohádkové odpoledne. I na dobřanské faře vše žilo přípravami od samotného rána – mimochodem, celkem nás bylo na 90 dobrovolníků – někdo zajišťoval občerstvení, někdo vybaloval kostýmy, jiný hudební nástroje a další se věnovali rekvizitám či líčidlům. V odpoledních hodinách se na faru začali sbíhat další dobrovolníci, které byste na odchodu už určitě nepoznali – proměňovali se totiž v pohádkové bytosti. A tak není divu, že jsme na dobřanském náměstí mohli potkat Jeníčka a Mařenku, Ježibabu, Lotranda a Zubejdu, Šípkovou Růženku, Žabího prince, Sněhurku a trpaslíky, dešťové víly... oslíka, kuře, žirafu... klauny a kouzelníky… a samozřejmě nemohl chybět náš Pepík se svými kamarády, s andílkem, čertíkem a zlatou rybkou. Ani tentokrát se Pepík nedal poučit dobrými radami Andílka Dobřaňáčka a nechal se zlákat čertovskými nápady, které ho dostaly do nesnází – schlamstla ho obrovská velryba. Ještěže nechyběli dobří kamarádi: kolem 400 dětí splnilo úkoly na náměstí a pomohlo Andílkovi Pepíčka zachránit. Děkujeme všem, že to i tentokrát tak dobře dopadlo!

Srdečně děkujeme pořadatelům – spolku Přátelé Koinonie ve spolupráci s Koinonií Jan Křtitel, se ZŠ Dobřany, s taneční školou Spirit Dance a s farnostmi Dobřany a Plzeň-Litice. Též děkujeme za podporu Městu Dobřany, Biskupství plzeňskému, MAS Radbuze, hasičskému sboru, Potravinové bance, Italským specialitám Aggeo, časopisu Dráček a atrakcím ze skluzavka.cz

Doufejme, že se opět setkáme v Dobřanech i příští rok koncem prázdnin – a kdyby náhodou Pepík zase plaval v nějaké té šlamastice, tak ho společně zachráníme! 

Fotografie si můžete prohlédnout na webu www.koinonia.cz nebo na FB @pohadkovenamesti.

Růžena Ambrožová, Koinonia Jan Křtitel

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás