Charita

SeniorFest Klatovy

Publikováno
14. 10. 2019
Charita
Oblastní charita Klatovy ve spolupráci s Římskokatolickou farností Klatovy a Čajovnou U Naší milé Paní v Klatovech pořádala další ročník SeniorFestu.

Už dlouho jsme přemýšleli o tom, jak ukázat veřejnosti, že i senioři se umí bavit a mohou prožívat život v radosti a spokojenosti. S nápadem přišel pan Petr Vítovec, který často vystupuje v charitním Domově pokojného stáří Naší Paní se svoji oblíbenou kytarou.  Je řada festivalů a různých další akcí pro mladé, ale pro seniory je toho málo. Vlastně jsme o žádné takové akci na Klatovsku nevěděli.

Od nápadu nebylo daleko ke skutkům. Vše si vzala na starost naše kolegyně Mirka Tomšíková a zdárně připravila průběh celého odpoledne. Ve spolupráci s dalšími kolegy zajistila pozvání, reklamu,  pohoštění a další organizační záležitosti. Pan Petr Vítovec domluvil vystoupení se svými přáteli a kamarády hudebníky. Pozvali jsme také hosty, Oblastní charitu Rokycany, stacionář Pohodičku a zástupce Diecézní charity Plzeň – Sociálně terapeutické dílny sv. Josefa z Domažlic. Pohodička a i Dílny sv. Josefa vyrábí řadu pěkných předmětů, které mohou ukázat a nabídnout pro potěšení druhým. Pozorné oko návštěvníků mohlo zhlédnout výstavu fotografií ze života, které připravily naše kolegyně Jitka Růžičková a Renata Matysová.


    Mgr. Lucie Švehlová
    nová ředitelka Oblastní charity Klatovy

Celé odpoledne se velmi vydařilo. Hudebníci hráli, pivo se točilo, klobásy grilovaly a všichni se příjemně bavili. Atmosféře ještě přispěli klienti klubu Chapadlo a Budík, kteří připravili pro návštěvníky festivalu módní přehlídku z darů, které jsou v Charitním šatníku k dispozici. Byla to přehlídka pěkných modelů, barev a pohody.

SeniorFest byla příležitost pro setkání lidí, kteří třeba na sebe nemají tolik času. Celá akce se konala v krásném centru samého města v Klatovech, kde projde i řada dalších spoluobčanů, dětí do základní umělecké školy, a všichni měli příležitost vidět, že ani pokročilý věk nebrání nikomu dobře se bavit a ukázat chuť a radost ze života. A o to nám šlo především, být spolu, potěšit se a radost dávat dál.

Děkujeme všem účinkujícím, děkujeme představitelům města, kteří nás přišli pozdravit, a děkujeme  také otci biskupovi Františku Radkovskému, který nás podpořil a celý festival sám zakončil hrou na kytaru.

My v Oblastní charitě Klatovy bychom byli rádi, aby se tento festival stal dobrou tradicí tady u nás. Co říci závěrem? I když během odpoledne spadlo pár kapek, návštěvníci vydrželi až do konce, což je pro pořadatele přece jen ta nejlepší odměna. Těšíme se na první týden v září 2020 na další ročník SeniorFestu.

Oblastní charita Klatovy

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás