Charita

Návštěva partnerské Charity v Řezně

Publikováno
12. 11. 2019
Charita
Ve dnech 29. a 30. října 2019 navštívili ředitel s prezidentem Diecézní charity Plzeň a jejich týmem partnerskou Diecézní charitu v Řezně. Je to důvod k děkování za další rok naší spolupráce. Konkrétně nás spojuje 26 let společné práce a přátelství, vzájemných povzbuzení, odborných inspirací, výměnných stáží zaměstnanců, nejednou i tak potřebné finanční podpory služby Charit v naší diecézi. Tak se povedlo realizovat několik důležitých projektů.

Při nynější návštěvě jsme si popovídali na Charitě s vedoucím týmem a odpoledne jsme navštívili nově otevřené Muzeum bavorských dějin, které je známé kontroverzní stavbou a zaměřuje se na posledních 200 let bavorské historie. Konala se tam nadregionální výstava zemí, a tak jsme viděli jedinečné exponáty.

Večer nás čekala společná večeře v restauraci Bishofshof, které se zúčastnil řezenský biskup Rudolf Voderholzer, ředitel Charity Řezno Michael Weißmann, předseda představenstva Charity Řezno Dr. Roland Batz a vedoucí tým Charity Řezno. Při večeři jsme děkovali za 60 let řezenského biskupa Rudolfa a za 80 let našeho biskupa Františka.

Následující dopoledne nás provedli farní školkou sv. Antonína a prohlédli jsme si přilehlý kostel sv. Antonína. Návštěvu plnou zážitků jsme ukončili společným obědem. Naše přátele jsme pozvali na návštěvu Plzně v příštím roce.

Ing. Jiří Lodr
ředitel Diecézní charity Plzeň

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás