Staroplzenecký živý Betlém vystoupí v Regensburgu

Publikováno
14. 11. 2019
Tradice živých betlémů ve Starém Plzenci sahá až do roku 1992, kdy se uskutečnilo historicky první vystoupení u kostela na náměstí. Během šestadvaceti let Staroplzenecký Živý Betlém navštívil přes osmdesát míst nejen Západočeského kraje, ale vystoupil také například v Praze, v Litvínově nebo v Českých Budějovicích. Nyní ho čeká cesta do Německa.

Letošní rok je pro celý soubor opravdu výjimečný. Poprvé se se svým představením předvede za hranicemi České republiky. Ve spolupráci řezenského a plzeňského biskupství odehraje Staroplzenecký Živý Betlém představení v německém Regensburgu. Celý scénář byl nejprve přeložen do německého jazyka a na zkoušce jsme již podnikli první pokusy o novou verzi vystoupení. Jeho součástí jsou i vánoční písně a koledy, které se doteď také vždy zpívaly pouze česky. Nové nastudování  v němčině je pro nás všechny opravdovou výzvou.

Ještě než vyrazíme do Regensburgu, zahájíme svoji dvacátou sedmou sezónu 30. listopadu 2019 historicky druhým vystoupením v mirošovském domě pro seniory. Již samozřejmostí jsou dvě vystoupení na Štědrý den, a to v Plzni na náměstí Republiky od 11 hodin a potom od 14 hodin u nás doma u kostela na plzeneckém náměstí. Ve spolupráci s plzeňskou charitou budeme opět otevírat Tříkrálovou sbírku ve františkánském kostele 6. ledna 2020. Další vystoupení jsou ještě v jednání.

Nicméně aby náš Betlém promluvil německy, to je úkol velmi náročný. Děti jsou odhodlané se texty naučit i v němčině a jejich nadšení to dokázat je důkazem, že Staroplzenecký Živý Betlém není jen tak nějaké představení. Je to prostě srdeční záležitost a součást adventního a vánočního času nás všech. Je to tradice, která pomáhá přiblížit pravou podstatu Vánoc v dnešní, tak uspěchané době.  

Více informací se dozvíte na našich internetových stránkách (ZDE) nebo na Facebooku.

Těšíme se na shledání s vámi na některém z našich vystoupení.
Za Staroplzenecký Živý Betlém 
Josef Švéda

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás