Termíny oficiálních zahájení Tříkrálové sbírky ve městech diecéze

Publikováno
3. 1. 2020
20. ročník Tříkrálové sbírky proběhne v období 1. až 14. ledna 2020. (S ohledem na termín konání sbírky mohou koledníci navštěvovat domácnosti ještě před oficiálním zahájením sbírky ve městech.)

Tříkrálová sbírka, která letos slaví 20 let své celorepublikové existence, nabízí příležitost, jak se může veřejnost společně s Charitou podílet na pomoci lidem v nouzi. Jde o dobročinnou akci, kterou je možné úspěšně realizovat jen za spolupráce řady dobrovolníků a vstřícnosti veřejnosti. 

Tříkrálovou sbírku zorganizovalo poprvé v lednu 2001 Sdružení Česká katolická charita (SČKCH), a to na území celé České republiky, za dvě desetiletí se sbírka stala celospolečenskou událostí, která je spojena s velkou řadou doprovodných koncertů a dalších akcí. 

Tříkrálový koncert bude z Městského divadla Brno vysílat v přímém přenosu Česká televize, a to 5. ledna od 18.00.

Informace o akcích v plzeňské diecézi můžete najít také v našem kalendáři, který budeme průběžně aktualizovat.

V roce 2019 vykoledovalli koledníci v naší diecézi celkem 5 473 229 Kč.
Více informací o výsledcích předchozích ročníků a o využití vybraných finančních prostředků najdete na webu www.trikralovasbirka.cz. Pomůžete i letos? Děkujeme Vám! 

Oficiální zahájení Tříkrálové sbírky proběhne:

3. ledna v 17.00 v Chebu
Tříkrálová sbírka v Chebu bude zahájena ve farním sále (Kostelní nám. 15), pokračovat se bude v kostele sv. Mikuláše a Alžběty. Programu se zúčastní emeritní biskup František Radkovský.
Hlavním koledovacím dnem bude sobota 4. ledna 2020 –  v terénu bude nejvíce skupinek. Koledníky budete moci potkávat až do neděle 12. ledna, ale pokud bydlíte v oblasti, kam obvykle nezavítají, můžete zavolat na číslo 731 619 729 a návštěvu tří králů si domluvit, bude-li koledníků dostatek.

3. ledna v 17.00 v Sokolově
Tříkrálová sbírka v Sokolově bude oficiálně zahájena při mši svaté v kostele sv. Jakuba Většího. 
 
4. ledna v 9.30 ve Kdyni 
Koledníci se setkají u školy a půjdou společně průvodem k radnici. Programu se zúčastní emeritní biskup František Radkovský.  

4. ledna v 13.00 v Domažlicích 
Zahájení sbírky proběhne v kostele Narození Panny Marie za účasti emeritního biskupa Františka Radkovského.

6. ledna v 10.00 v Karlových Varech
Zahájení u magistrátu, následuje průvod k poště, kde proběhnou krátké proslovy a požehnání koledníkům. Účast přislíbili emeritní biskup František Radkovský a náměstek primátorky Ing. Petr Bursík.
Koledování představitelů města, kraje a církve v Karlových Varech proběhne ve středu 8. ledna. Účast přislíbili nový hejtman Mgr. Petr Kubis a plzeňský biskup Tomáš Holub. Za primátorku, která v lednu nebude přítomna, se zúčastní její náměstek Ing. Petr Bursík. 

6. ledna v 16:00 v Plzni
Setkání v mázhausu plzeňské radnice s zúčastní P. Jakub Holík (generální vikář Diecéze plzeňské) a zástupci vedení města. Následovat bude průvod s povozem pivovarských koní do kostela Nanebezetí Panny Marie ve Františkánské ulici, kde bude cca v 16:40 k vidění živý betlém - dramatické ztvárnění tříkrálového příběhu v podání souboru ze Starého Plzence. Na závěr P. Jakub Holík posvětí křídy a požehná koledníkům.
Koledování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a radního města Plzně Davida Šloufa se uskuteční 7. ledna. Začíná se v 9.00 na Krajském úřadě Plzeňského kraje a končí v brzkých odpoledních hodinách v Plzeňském Prazdroji. Koledníci se budou přepravovat historickým vánočním autobusem v doprovodu dětského pěveckého souboru Jiřičky.

8. ledna v 14:00 v Klatovech
Tříkrálová sbírka bude zahájena v klatovském infocentru (Vídeňská 66). Účast přislíbil emeritní biskup František Radkovský.

11. ledna v 9:00 v Dýšině
V kostele Nejsvětější Trojice a sv. Šimona a Judy v Dýšině zazpívá pěvecký sbor Gutta, na varhany zahraje Václav Klimeš.

Více informací o Tříkrálové sbírce v naší diecézi najdete na stránkách >>> Diecézní charity Plzeň.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás