Biskup Tomáš koledoval v Plzni a Karlových Varech s představiteli města a kraje

Publikováno
8. 1. 2020
K + M + B v plzeňské diecézi znamená kromě tradičního požehnání také spolupráci kraj + město + biskupství. 7. a 8. ledna jste mohli v plzeňských a karlovarských ulicích potkat i tyto krále: plzeňského biskupa Tomáše Holuba, hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda, plzeňskou zastupitelku a poslankyni Ilonu Mauritzovou, hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise a náměstka primátorky Karlových Varů Petra Bursíka. Společně s dětskými koledníky zavítali v rámci Tříkrálové sbírky do státních i soukromých institucí.

Tři králové v doprovodu dětí se souboru Jiřičky vyrazili v pondělí ráno z plzeňského krajského úřadu. S kasičkami Tříkrálové sbírky se biskup Tomáš Holub, hejtman Josef Bernard a poslankyně Ilona Mauritzová zastavili na plzeňském biskupství, v budovách magistrátu nebo v ČSOB na Americké. Tam nastoupili do speciálního tříkrálového autobusu, který je dovezl na Západočeskou univerzitu. Koledování pak bylo zakončeno obědem v plzeňském pivovaru.

V Karlových Varech zavítali tři králové o den později například na úřad práce, zazpívali také na půdě hasičského záchranného sboru, velitelství policie či magistrátu. Společně s biskupem Tomášem Holubem koledovali opět zástupci kraje a města: hejtman Petr Kubis a náměstek primátorky KV Petr Bursík. Všude se setkali s vřelým přijetím. Výtěžek karlovarské koledy bude využit ve prospěch Týdenního stacionáře pro postižené Alzheimerovou nemocí.

 

Foto: Soňa Pikrtová, Petr Šimek

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás