Na biskupství dorazili novináři na tradiční novoroční setkání. Nahlédnout mohli i do katedrály.

Publikováno
3. 2. 2020
Ve čtvrtek 30. ledna proběhla na plzeňském biskupství tradiční tisková konference. Novináři se dozvěděli podrobnosti o církevním školství v diecézi, o projektech IROP nebo o hospodaření diecéze v loňském roce. Fotil Jiří Strašek.

Biskup Tomáš Holub před novináři zhodnotil rok 2019. Představil nejdůležitější akce a seznámil přítomné s hospodářskými výsledky. "Podle předběžných odhadů to vypadá, že jsme skončili v zisku asi 8 milionů korun," sdělil biskup přítomným novinářům.

O církevním školství v diecézi hovořila koordinátorka církevního školství Jana Černíková. Podle ní se církevní školy všech stupňů těší veliké oblibě a dobrému renomé. V současnosti se uvažuje o zřízení nové církevní základní školy v Karlových Varech. Karlovarský kraj je jediný v Česku, kde zatím žádné církevní školské zařízení nefunguje.

Generální vikář P. Jakub Holík představil projekty spolufinancované z dotace Evropské unie IROP. Je to revitalizace jezuitského kostela v Klatovech, obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích a revitalizace katedrály sv. Bartoloměje v Plzni.

Právě do katedrály měli následně jedinečnou možnost novináři nahlédnout. Výklad k průběhu rekonstrukce jim na místě poskytl architekt Jan Soukup a architekt Jan Trčka.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás