Charita

Sbírka pánské obuvi a pánského oblečení na jarní měsíce

Publikováno
14. 4. 2020
Charita
Diecézní charita Plzeň pravidelně sváží a třídí obsah kontejnerů na darované oblečení, obuv a hračky v Plzni a okolí. Tyto věci jsou pak při takzvaném sociálním výdeji předávány z charitního šatníku lidem, kteří nemají prostředky na jejich zajištění jinou cestou. Budeme se také podílet na zajištění ošacení pro připravované stanové městečko lidí bez domova na Borských polích. V současné době však nemáme dostatek jarní obuvi a oblečení pro muže. Proto rozesíláme následující výzvu:

K zajištění sociálního výdeje ošacení pro potřebné sháníme pánskou obuv a pánské oblečení vhodné pro jarní měsíce. Vhodnou obuví jsou zejména polobotky, mokasíny, sportovní obuv, případně sandály, nikoli už boty na zimu. Vítané jsou lehké pánské bundy, kalhoty, kraťasy, ponožky a spodní prádlo.

Chtěli bychom vás také požádat, aby věnovaná obuv nebo další oblečení byly v dobrém stavu.

S ohledem na preventivní opatření proti šíření koronaviru bude sběr probíhat výhradně do kontejnerů označených charitním logem s doplňujícím nápisem „Diecézní charita Plzeň“, které se nacházejí v plzeňských ulicích. Po svozu do našeho Humanitárního skladu bude jejich obsah roztříděn a vydáván lidem na základě doporučení sociálních odborů městských částí, úřadu práce nebo spolupracujících neziskových organizací věnujících se ohroženým skupinám obyvatel. Oblečení bude poskytováno také do stanového městečka pro lidi bez domova u průmyslové zóny Borská pole.

Rozmístění kontejnerů
Kde v Plzni naleznete kontejnery na darované oblečení a obuv, které třídí Diecézní charita Plzeň, zjistíte na tomto odkazu.

Za vaše dary pro potřebné upřímně děkujeme.
Diecézní charita Plzeň

(Tisková zpráva Diecézní charity Plzeň, 9. dubna 2020)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás