Zvony kostelů plzeňské diecéze letos odletí a přiletí ve stejný čas

Publikováno
7. 4. 2020
Letošní velikonoce budou vzhledem k současné situaci jiné než obvykle. Kostely zůstávají pro veřejnost zavřené a proto hledáme způsob, jak alespoň na dálku společně oslavit největší křesťanské svátky. Každoročním symbolem Velikonoc je utichnutí zvonů na věžích kostelů na Zelený čtvrtek, rozezní se opět až při oslavě vzkříšení Ježíše Krista.

Abychom zdůraznili společné slavení Velikonoc, budou všechny zvony v plzeňské diecézi znít současně. Na Zelený čtvrtek v 19:30 zazní před vzkříšením naposledy. Lidově se říká, že odletí do Říma. Vrátí se opět v noci ze soboty na neděli, kdy si křesťané na celém světě připomínají zmrtvýchvstání Krista. Opět jejich zvuk bude znít společně ve 21:30.

Zvoněním ve stejný čas chceme zdůraznit společné slavení Velikonoc i přes všechny okolnosti, které to letos neumožňují. V noci ze soboty na neděli je také možné zapálit za oknem našich domovů svíčku. Právě plamínek ve tmě je o velikonoční noci symbolem naděje a zmrtvýchvstalého Krista, který přemohl temnotu smrti.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás