Charita

Charitní Job centrum ocení nezaměstnaní v těžké životní situaci

Publikováno
27. 5. 2020
Charita
Od roku 2005 nabízí Diecézní charita Plzeň prostřednictvím Job centra pomoc dlouhodobě nezaměstnaným nebo lidem, u nichž aktuální nezaměstnanost může přecházet do závažné životní situace. Pandemie covid-19 zamíchala životními osudy v celé společnosti a o práci připravila i ty, kteří dříve s obživou problém neměli. O to více ztížila situaci mnohých lidí, jejichž postavení na trhu práce bylo znevýhodněné už před vládními nařízeními. Jak jim může Job centrum pomoci?

„Uplatňujeme hodně individuální nápomocný přístup a společně hledáme možnosti. Nefungujeme jako úřad, neklademe na klienta další požadavky. Snažíme se pracovat s jeho motivací a brát při tom ohled na jeho aktuální životní situaci,“ vysvětluje přístup Job centra Jaroslava Medunová. Její kanceláří za dobu trvání projektu prošlo asi 250 klientů obtížně hledajících práci, s některými pracovala opakovaně. „Jsme nízkoprahové zařízení, zabýváme se řešením problému,“ doplňuje paní Medunová. Návštěva v Job centru je bezplatná.

„Někdy při pohovoru dojdeme i k tomu, že by klient mohl dělat něco jiného, než dělal dosud, a že můžeme hledat i v jiných pracovních zaměřeních. Využíváme sítě kontaktů na zaměstnavatele i na další sociální služby, které by mohly pomoci. Můžeme společně projít inzeráty na internetu nebo třeba telefonicky sjednat schůzku se zaměstnavatelem, pomůžeme i s jazykovou bariérou,“ říká pracovnice Job centra.

„Naši klienti se často pohybují na hraně společenského začlenění a hrozí jim, že skončí na ulici. Nemají soukromou záchytnou síť, rodinu, která by jim v těžké situaci pomohla. Také jim chybí našetřené peníze,“ přibližuje paní Medunová zázemí svých zájemců o práci.

Job centrum je tu pro například pro dlouhodobě nezaměstnané pobírající dávku hmotné nouze, lidi bez domova, cizince, kteří přišli o práci po zavření výrobních podniků v době nouzové stavu, pro handicapované, osoby znevýhodněné sociokulturním prostředím a pro lidi po ukončení dlouhodobé hospitalizace nebo po výkonu trestu.

Otevřeno je od pondělí do středy v 9–15 hodin na adrese Cukrovarská 16, 301 00 Plzeň. Pro bližší informace lze kontaktovat paní Medunovou na tel. 731 433 137 nebo emailu jaroslava.medunova@dchp.charita.cz. S činností Job centra se může zájemce seznámit také na stránkách Diecézní charity Plzeň www.dchp.cz.

Službu podporuje finančně město Plzeň.

   

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás