Plzeňská diecéze si připomíná 27. výročí svého vzniku

Publikováno
31. 5. 2020
Den Plzeňské Madony spojený s připomínkou 27. výročí vzniku plzeňské diecéze a s poděkováním spolupracujícím organizacím a obcím se letos neuskutečnil. Při slavení eucharistie na Hod Boží svatodušní 31. května byly všechny farnosti vyzvány, aby do liturgie zařadily poděkování za 27letou cestu naší diecéze a také přímluvu za všechny spolupracující orgány státní správy, obce, sponzory apod. K tomu datu biskup Tomáš také ocenil několik osobností z naší diecéze.

Oceněni byli: 

Ing. Jaroslav Cuhra, narozen 3. července 1936 ve Lhotce u Blatné, projektant, signatář Charty 77, poslanec Federálního shromáždění 1990–92, člen Konfederace politických vězňů České republiky a předseda její pobočky v Plzni.  S manželkou vychoval dvě dcery, má 7 vnoučat a 7 pravnoučat. Ocenění dostává za dlouholetou, věrnou, svědomitou,  vytrvalou, spolehlivou, obětavou, pečlivou a neúnavnou službu ministranta, lektora, kantora a akolyty v kostele sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Ing Josef Rousek, narozen 19. března 1978, starosta města Strážov od října 2010. Ocenění dostává za dobrou a dlouhodobou spolupráci mezi obcí a farností Nýrsko, za pomoc při realizaci různých projektů a křesťanských kulturních akcí.

Studentky a student Církevní základní a střední školy Plzeň za jejich zapojení do práce v sociálních službách a za dobrovolnictví v době nouzového stavu:

  • Aneta Loukotová – za zorganizování dobrovolnických aktivit v Plzni-Radčicích za současného plnění školních povinností 4. ročníku a přípravy k maturitní zkoušce.
  • Anežka Oliberiusová – za aktivní zapojení do péče o seniory v Domově sv. Aloise a v Domově sv. Zity v Plzni za současného plnění školních povinností 4. ročníku a přípravy k maturitní zkoušce.
  • Dominika Cibulková – za aktivní zapojení do péče o seniory v SeneCuře – SeniorCentrum Plzeň za současného plnění školních povinností 4. ročníku a přípravy k maturitní zkoušce.
  • Eva Tolarová – za aktivní zapojení do péče o seniory v terénní službě Domovinka Plzeň za současného plnění školních povinností 4. ročníku a přípravy k maturitní zkoušce.
  • Jana Šrámková – za aktivní zapojení do péče o seniory v Domově sv. Aloise v Plzni za současného plnění školních povinností 3. ročníku.
  • Barbora Rumlová – za aktivní zapojení do péče o seniory v Domově pro seniory v Horní Bříze za současného plnění školních povinností 3. ročníku.
  • Karolína Turhoberová – za aktivní zapojení do péče o seniory v Domově se zvláštním režimem Čtyřlístek v Plzni za současného plnění školních povinností 3. ročníku.
  • Jan Chebli – za aktivní zapojení do péče o seniory v Alzheimer Care ve Svobodě nad Úpou za současného plnění školních povinností 2. ročníku.

Gratulujeme!

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás