Charita

Poděkování Biskupství plzeňskému za pomoc diecézní charitě v období nouzového stavu

Publikováno
7. 5. 2020
Diecézní charita Plzeň děkuje Biskupství plzeňskému za pomoc v náročném období nouzového stavu. Podpora biskupství odpovídala na vysoké nároky svépomocného zásobování charitních sociálních služeb ochrannými pomůckami a potřeb duchovní opory zaměstnanců i široké veřejnosti.

Za co jsme vám vděčni:
Za výzvu k šití roušek v plzeňské diecézi,
jež vyšla z nápadu pracovnice Biskupství plzeňského, paní Fictumové. Odhadujeme, že do Humanitárního skladu DCHP, odkud byly dále distribuovány, nebo přímo jednotlivým službám tak bylo zasláno až několik tisíc kusů šitých roušek. I díky nim se v řádu týdnů podařilo doplnit nedostatek roušek v našich sociálních službách, a tak děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se do této pomoci zapojili. Biskupství nám také věnovalo několik rolí textilií, z nichž mohly být roušky ušity.

Za pomoc s distribucí ochranných pomůcek a prostředků z plzeňského Humanitárního skladu do charitních středisek v celé diecézi a do obcí s rozšířenou působností Plzeňského kraje. Diecézní charita spolupracovala s Plzeňským krajem na distribuci osobních ochranných pomůcek pro město Plzeň, Klatovy, Sušice, Tachov a Domažlice. Zvláštní dík patří řidičům vozidel, která materiál rozvážela, jmenovitě panu Janu Jakubu Ptáčkovi, osobnímu sekretáři biskupa Tomáše, P. Liboru Bučkovi, P. Bystríku Feranecovi, P. Petru Konopíkovi, P. Martinu Váňovi a P. Marku Sklenářovi.

Za dobrovolnou duchovní pomoc na telefonu ve službě charity, k níž se po zřízení telefonické linky krizové duchovní pomoci Biskupství plzeňského, zajišťované Misionáři obláty Panny Marie Neposkvrněné v Plasích, spontánně přidávali další kněží. Své telefonní číslo nabídl pro službu bližnímu P. Pavel Petrašovský, emeritní biskup plzeňský a prezident DCHP Mons. František Radkovský, spirituál DCHP a trvalý jáhen Ladislav Lego a P. Jiří Barhoň. Jsme vděční za podporu týmů našich služeb, o níž se tak obětavě staral prezident DCHP František Radkovský.

V neposlední řadě děkujeme otci biskupu Tomášovi a generálnímu vikáři Jakubu Holíkovi za organizaci podpory ze strany kněží diecéze, za povzbuzení a naslouchání a za rozhodnutí o podpoře benefiční aukce požehnaného piva Plzeňského Prazdroje, jejíž výtěžek pomůže lidem, na něž těžce dopadá pandemie covid-19.

Děkujeme za pomoc na společné cestě v těžké době
Diecézní charita Plzeň

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás