Charita

Poděkování dobrovolníkům za ušité roušky

Publikováno
25. 6. 2020
Charita
Diecézní charita Plzeň touto cestou srdečně a upřímně děkuje dobrovolníkům, kteří se v době vzrůstajícího šíření nákazy covid-19 zapojili do šití roušek pro charitní sociální služby.

Po celý nouzový stav byla tato vaše pomoc Charitě nezbytná, neboť jsme se potýkali se zpožděním státních dodávek osobních ochranných prostředků a jejich nedostatečným množstvím, zároveň nebylo možné ochranné prostředky dostatečně rychle sehnat ani za tržní ceny. Šité roušky se také posléze ukázaly nejen jako alternativa lékařských jednorázových ústenek, ale vynikly nad ně svou praktičností spojenou s možností vícenásobného použití. Mnohokrát jsme ocenili kvalitu jejich zpracování.

I díky výzvě Biskupství plzeňského bylo Charitě předáno různými cestami (přímým darem konkrétní službě nebo charitě, předáním na biskupství, zasláním do Humanitárního skladu aj.) několik tisíc ručně šitých roušek. Také díky vašim šikovným rukám, energii a času, který jste šití věnovali, se v našich službách podařilo zajistit bezinfekční prostředí, a tak zabránit šíření nákazy mezi ohrožené skupiny klientů.

V neposlední řadě je třeba říci, že pomoc, která přichází včas, pomáhá dvakrát. A právě to byla pomoc, kterou jste nám prokázali.

Děkujeme.
Pracovníci Diecézní charity Plzeň

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás