Charita

Diecézní charita Plzeň děkuje za oxygenátory pro charitní služby v naší diecézi

Publikováno
20. 7. 2020
Charita
Celkem šest oxygenátorů bylo darováno charitním domovům v plzeňské diecézi a jeden klatovské charitní ošetřovatelské službě. Přístroje poslouží k pomoci při dechové nedostatečnosti našim klientům-seniorům a mohou jim být nápomocné i při dýchacích obtížích způsobených nemocí covid-19 v případě, že by se k nim nákaza dostala. Oxygenátory byly pořízeny z Fondu pomoci zdravotní péči, který zřídila na začátku dubna Charita Česká republika.

Po jednom oxygenátoru (jinak známém jako mobilní kyslíkový koncentrátor) obdržel Domov pro seniory sv. Pavla v Rokycanech, Domov pro seniory Bor, Domov pro seniory sv. Jana Pavla II. ve Stříbře a Domov pro seniory Naší Paní v Klatovech. V Plzni budou moci  využít kyslíkovou podporu u klientů v Domově pro seniory sv. Jiří a Domově sv. Aloise. Jeden přístroj obdržela také Charitní ošetřovatelská služba Klatovy.

„Oxygenátory jsme dosud neměli a je po nich u nás velká poptávka,“ říká ředitelka Oblastní charity Klatovy Lucie Švehlová. „Využijeme je i v době necovidové. Jsou velkou pomocí například pro lidi v terminálním stádiu, jimž přinášejí ulehčení na konci života. S oxygenátory jsme velmi spokojeni a moc za ně děkujeme.“

Do Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika, z něhož byly přístroje financovány, významně přispěli zaměstnanci firmy Nestlé, kteří mezi sebou vybrali přes 130 tisíc korun. Celým čtvrt milionem korun přispěla společnost Globus z projektu Globus Lepší svět. Skoro tři čtvrtě milionu pak přinesla kampaň Hrajeme a pomáháme, organizovaná TeeTime České golfové federace a Asociací golfových hřišť, do níž přispěli dárci z řad gofistů a také osobnosti, které věnovaly do výzvy svůj čas, například Klára Spilková, Ondřej Hejma, Jana Švandová, Jiří Bartoška, Marek Eben, Jiří Korn, Jakub Kohák, Tomáš Ujfaluši, Filip Jich, Martin Straka, Jaroslav Špaček, Petr Svěcený a mnoho dalších.

Jeden oxygenátor přijde zhruba na 30 tisíc korun. Pro charity napříč Českou republikou bylo celkově zakoupeno 91 těchto přístrojů, přičemž část byla dofinancována z Krizového fondu Tříkrálové sbírky.

Diecézní charita Plzeň zastřešující charity v Plzeňském a Karlovarském kraji upřímně děkuje všem dárcům. Přispěli jste ke zvýšení kvality péče o naše klienty v těžké době i mimo ni a tato pomoc je nevyčíslitelná.

Diecézní charita Plzeň

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás