Před kaplí sv. Anny ve Vochově byl požehnán nový kříž

Publikováno
28. 7. 2020
V neděli 26. července se konala poutní mše svatá v kapli sv. Anny ve Vochově. Součástí této mše bylo žehnání nového kříže a jeho umístění před kaplí. Kříž vyhotovil Okrašlovací spolek Vochov.

Součástí poutní mše svaté bylo žehnání kříže a jeho umístění před kaplí, akci inicioval Okrašlovací spolek Vochov, který se stará nejen o místní zeleň, ale také o architekturu a kulturu v této oblasti. „Uplynulo 200 let od vysvěcení kaple svaté Anny, toto výročí jsme nechtěli jen tak přejít,“ říká členka spolku Mudr. Jana Švábková. „S nápadem vztyčit před kaplí kříž přišel pan Radek Popelka, tuto myšlenku jsme (mj. s pomocí statika, pana Ing. Šmejkala) postupně realizovali.“ Spolek se částečně inspiroval v Rakousku a po poměrně krátké době získal souhlas obce (kříž stojí na obecním pozemku).

„Uspořádali jsem pouťovou slavnost, na kterou jsme pozvali starosty okolních obcí, koupili jsme výborné koláče, připravili přípitek. Bylo to moc krásné setkání. Máme pocit, že naše obec trochu strádá, tak jsme rádi, že se nám letos podařila už druhá akce, na které se sešlo opravdu hodně dětí,“ dodává paní Švábková.

Součástí kříže z dubového dřeva je také kovová konstrukce (umístěná v dolní části), která by měla prodloužit jeho životnost.

Napsala Jana Lazarová
© Fotografie z farnosti Plzeň-Západ.
Web farnosti najdete ZDE.
Web Okrašlovacího spolku Vochov najdete ZDE.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás