Hudba v diecézi

Festival PilsAlive rozezněl nádvoří františkánského kláštera v Plzni

Publikováno
21. 9. 2020
Hudba v diecézi
V sobotu 19. září proběhl již podvanácté křesťanský hudební festival PilsAlive. Letos na nádvoří bývalého františkánského kláštera v Plzni.

Celý program zahájil ve 14 hodin hlavní host letošního ročníku - folková legenda Nezmaři. Ti si kromě svých osvědčených hitů připravili pro návštěvníky i několik tematických písní pro křesťanský festival. Zazněla tak třeba píseň Pane můj od Michala Tučného nebo slavná árie české verze muzikálu Jesus Christ Superstar Mít rád bližního svého.

Po Nezmarech vystoupili klatovští Elias s americkými spirituály často v netradičních vokálních úpravách. Následovala Chválová kapela Plzeň, která během roku doprovází modlitby chval v Plzni. Po nich vystoupilo uvolněné Duo Pachnerovi (Martin Pachner, Lenka Heringová roz. Pachnerová) se svými autorskými písněmi doprovázenými na klávesy a kytaru. Celý festival zakončila hudební skupina Jentet. Šestičlenné plzeňské uskupení nabídlo posluchačům oblíbené spirituály v klasickém podání.

Na festival si našly cestu stovky lidí. Někteří cíleně, někteří se zastavili na chvilku, když šli kolem centrem Plzně. Příjemnou atmosféru vytvářela také tradiční moderátorka PilsAlive Irena Pulicarová.

Fotil Jiří Strašek.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás