Charita

Diecézní charita Plzeň se stará o finanční sbírku na podporu rodiny malé Emičky

Publikováno
22. 9. 2020
Charita
DCHP se v únoru stala správcem sbírkového účtu ve prospěch rodiny, již v lednu postihla tragická autohavárie u obce Tlučná. Předškolní holčička Ema utrpěla vážné poranění páteře, byla dlouhodobě hospitalizována a po sérii operací se pohybuje na kolečkovém křesle. S poraněním páteře byla léčena také Emiččina maminka a její partner, babička holčičky v důsledku nehody přišla o ruku. Diecézní charita spravuje účet tak, aby finance vložené dárci byly účelně vynakládány na rekonvalescenci a další zmírňování následků postižených osob, a vydává průběžnou zprávu o využívání sbírky v posledních šesti měsících.

Ze sbírkového účtu byly v uplynulém půlroce čerpány prostředky na nákup rehabilitačního přístroje MOTOmed, připomínajícího rotoped a sloužícího k posílení Emiččiných nohou, nebo na vertikalizační stojan, umožňující Emičce se na chvíli postavit a nohy si protáhnout. Dále rodina Emičce pořídila řadu rehabilitačních pomůcek, jako jsou různé míče, činky, podložky na cvičení nebo nafukovací dlahy. Pro Emičku je v současnosti vyráběno na míru přizpůsobené kolečkové křeslo, o jehož financování se rodina dělí s pojišťovnou. Pro vozík bude ještě dokupováno příslušenství – výměnná kola, fusak a pláštěnka.

Emička dojíždí na specializovanou rehabilitaci do Prahy, kterou rodina financuje také díky sbírce, neboť není hrazena pojišťovnou. Podobně je to s hipoterapií, fyzioterapeutickou metodou využívající jízdu na koni, nebo příplatky za nadstandardní lázeňskou péči. Významný podíl čerpaných financí představuje úhrada nafty, neboť Emička je často převážena mezi různými lékařskými a rehabilitačními pracovišti a jiným prostředkem než autem zatím rodina s Emičkou nejezdí. Ze sbírkových peněz byly také hrazeny léky nebo hygienické potřeby. Uvolněné finance pokrývají i platby za Emiččiny obědy ve školce a kroužky, jako je angličtina, práce s PC, keramika či plavání, které děvčátko velmi baví.

Rodina musela investovat také do úprav stávajícího bytu – vzhledem k potřebě prostoru pro průjezd vozíčku byly nahrazeny některé skříně, přibylo také sedátko do vany a madlo k toaletě. Rodina má aktuálně požádáno o udělení bezbariérového bytu. Část peněz ze sbírky byla zaslána babičce Lence na výrobu nové ortézy ruky.

Emiččina maminka i její partner jsou dosud v pracovní neschopnosti, o to důležitější je, že díky sbírce mohli průběžně pokrývat náklady související s následky havárie.

Rada pro správu účtu se pravidelně schází a po společném zvážení uvolňuje finanční prostředky, které odpovídají potřebám rodinných příslušníků a účelu sbírky. Pro poradenskou pomoc a psychickou podporu je rodině nablízku Terénní krizová služba Diecézní charity Plzeň.

Diecézní charita Plzeň respektuje právo na soukromí rodiny a uvedené informace zveřejňuje s jejím souhlasem.

(zdroj: Tisková zpráva DCHP, 22. září 2020 v Plzni)

 

 

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás