Biskup Tomáš napsal dopis seniorům

Publikováno
25. 12. 2020
Letošní adventní a vánoční akce se vzhledem k epidemii koronaviru přesunuly do online prostoru. Plzeňský biskup Tomáš Holub ale nezapomněl ani na starší věřící, kteří mnohdy nemají k internetu přístup.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci a vládním nařízením, zamezujícím šíření koronaviru, se letošní adventní a vánoční akce (nejen) v plzeňské diecézi v převážné většině případů přesunuly do on-line prostoru. Biskup Tomáš Holub ale nezapomněl ani na starší věřící, kteří mnohdy nemají možnost sledovat internet, na němž jsou mše a další programy v přímém přenosu nebo ze záznamu k vidění.

Plzeňský biskup proto napsal starším diecézanům osobní dopis, v němž je ujišťuje o své blízkosti v modlitbě i o tom, že jsou ve svých farnostech i v celé diecézi důležitými svědky víry, kteří mnohým přinášejí pomoc a povzbuzení.

Pro 20 farností, které si dopis objednaly, bylo připraveno celkem 1100 jeho výtisků. V dopise zůstal prostor také pro krátké slovo kněze, osobní oslovení konkrétního farníka doplnili do dopisu také kněží. Dopisy pak před Štědrým dnem (za pomoci svých spolupracovníků) doručili adresátům.

Vzhledem k osobnímu charakteru dopisu, jsme se rozhodli jeho znění nezveřejňovat. Je určeno pouze konkrétním osobám.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás