Výstavba domů v Pákistánu začala

Publikováno
29. 3. 2021
Na podzim roku 2020 se mnozí z nás zapojili do pomoci chudým křesťanským rodinám v oblasti Derekabad, které v důsledku silných monzunových dešťů přišly během několika dnů o střechu nad hlavou. Díky vaší pomoci jsme do pákistánského Derekabadu mohli opravdu odeslat pomoc na stavbu 10 domků. Díky pomoci z různých míst se tedy podařilo postavit 17 domů, 13 je v procesu výstavby a je reálný výhled na dalších 20.

Celkový počet domů a rodin dosahoval čísla 300. Náš cíl byl pomoci s výstavbou alespoň 10 domů, protože náklady na pevnější domy z pálených cihel jsou poměrně vysoké. Pro 8–9 člennou rodinu stojí stavba solidního domku 50 tisíc korun. Místní misionáři obláti se pro tento riskantní krok rozhodli, protože ze všech úvah to bude jediné trvalejší řešení  situace křesťanských rodin v této oblasti.

Díky vaší pomoci jsme do pákistánského Derekabadu mohli opravdu odeslat pomoc na stavbu 10 domků. Díky pomoci z různých míst se tedy podařilo postavit 17 domů, 13 je v procesu výstavby a je reálný výhled na dalších 20.

Velké díky všem, kdo pomohli! Vaše pomoc nám ukazuje, že společně můžeme věci měnit! Zároveň prosíme o pokračování pomoci, zatím má naději na střechu nad hlavou pouze 50 rodin. Za misionáři denně přicházejí rodiny v nouzi s prosbou o pomoc…

Prosíme vás o pomoc s výstavbou dalších 10 domků, což dává částku téměř 500 000 Kč. Znovu vám děkujeme za vaši lásku a starost o Pákistán!

Za jakoukoli pomoc upřímně děkujeme!
Se srdečnými díky o. Günther Ecklbauer, OMI

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás