Biskup Tomáš Holub ocenil Víta Metoděje Kouta

Publikováno
9. 5. 2021
V neděli 9. května předal biskup Tomáš Holub během slavení liturgie ve Františkových Lázních diecézní ocenění pravoslavnému duchovnímu Vítu Metoději Koutovi. Fotila Soňa Pikrtová.

Jako každý rok, i letos udělí plzeňský biskup Tomáš Holub ocenění několika osobnostem, které významnou měrou (spoluprací, pomocí, péčí, radou) přispěly ke zdravému rozvoji církve a společnosti na území plzeňské diecéze.

Z chebského vikariátu byl pro toto ocenění letos biskupem vybrán Vít Metoděj Kout, pravoslavný duchovní ve Františkových Lázních, hospicový duchovní a nemocniční kaplan v chebské nemocnici, a to především za jeho dlouholetou ekumenicky otevřenou kaplanskou službu v chebské nemocnici a chebském mobilním hospici, za dlouholetou spolupráci v chebské ekumeně a za koordinaci ekumenické podpory personálu chebské nemocnice během covidové krize.

Ocenění jsou obvykle předávána kolem 31. května – výročí založení plzeňské diecéze – u příležitosti Dne plzeňské Madony. Vít Metoděj Kout diecézní plaketu převzal osobně z rukou biskupa Tomáše na závěr pravoslavné liturgie, která proběhla v neděli 9. května 2021 v chrámu svaté Olgy ve Františkových Lázních.

 Vít Metoděj Kout, 41 let, je pravoslavným duchovním ve Františkových Lázních, smluvním dobrovolným nemocničním kaplanem v chebské nemocnici, hospicovým duchovním v mobilním Hospici Sv. Jiří v Chebu a členem Asociace nemocničních kaplanů. Je aktivní v chebské ekumeně a iniciátorem a hlavním tahounem iniciativy "Peče celá ekumena – ekumena pomáhá" zaměřené na podporu zdravotního personálu v chebské nemocnici během covidové krize a na podporu rodičů samoživitelů ve spolupráci s organizací Nádech. Je ženatý, s manželkou Martou má tři děti. Rád jezdí na koloběžce, běhá se psem Mínou, pomáhá, kde je zapotřebí, a propojuje zdánlivě nespojitelné.

 

Text převzat od P. Petra Hrušky z webu chebské farnosti.

Foto: Soňa Pikrtová

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás