Charita

Naděje se vrátí. Píseň pomůže rodinám zasaženým pandemií.

Publikováno
21. 5. 2021
Charita
Pandemie nemoci covid-19 trvá už víc než rok a ovlivnila život milionů lidí na celém světě a také v České republice. Na pomoc těm, kteří přišli o někoho blízkého nebo se dostali kvůli pandemii do vážné situace, vyhlásila Charita sbírku Naděje se vrátí. Středobodem této dobročinné akce je stejnojmenná píseň a videoklip zpěváka Davida Deyla.

Cílem akce je získat finance na pomoc rodinám zasaženým pandemií, které mnohdy přišly o živitele nebo je krize těžce zasáhla zdravotně či sociálně. Peníze půjdou na podporu projektů zaměřených na pomoc těmto lidem a do zdravotních a sociálních služeb. V neposlední řadě chce projekt posluchače a diváky povzbudit a dodat jim tolik potřebnou naději.

Pandemie nemoci covid-19 způsobila řadu citelných omezení v našich pracovních a společenských aktivitách. Po celém světě si vyžádala 2,5 milionu obětí, a z toho téměř 30 tisíc v České republice. Nemoci nejčastěji podlehli senioři a lidé s chronickým onemocněním, ale také mámy a tátové od rodin v produktivním věku.

„Od loňského jara pomáháme lidem, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 dostali do těžké životní situace. Zvláště chudým lidem a těm, kterým hrozí sociální propad a společenské vyloučení, samoživitelkám a samoživitelům,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. „Vítám tuto iniciativu a věřím, že také píseň Naděje se vrátí přinese mnoha lidem radost a následně rodinám zasaženým pandemií konkrétní pomoc.“

Peníze bude možné posílat přímo na sbírkový účet Charity nebo prostřednictvím dárcovské SMS. Významným zdrojem budou příjmy za přehrání písně na platformách Spotify, Apple Music, iTunes, YouTube.

Videoklip k písni měl premiéru v neděli 16. května v 18 hodin na YouTube kanálu Davida Deyla a webových stránkách projektu Naděje se vrátí.

Na podporu charitního projektu byla připravena online kampaň „Aby na to nebyli sami“, sestavená z videí a bannerů, které ukazují různé životní situace způsobené pandemií. Kdo si zahraje fotbal s chlapečkem, když táta už tu není? Kdo poradí osamělé holčičce s vařením?... Všechna videa mají podobné vyznění – přestože hlavní postava čelí zásadní ztrátě, příběh vždy končí pohledem plným naděje. Komunikace vede na webovou stránku projektu Naděje se vrátí.

(zdroj: Tisková zpráva Charity ČR)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás