Katedrála sv. Bartoloměje

V katedrále proběhla diecézní pouť. Kvůli omezením proti šíření koronaviru se jí mohli účastnit pouze zástupci farností.

Publikováno
6. 6. 2021
Katedrála sv. Bartoloměje
Součástí diecézní pouti do nově otevřené katedrály byly 5. června dopoledne promluvy biskupa Václava Malého a P. Josefa Prokeše.

Světící biskup pražský Václav Malý promluvil na téma Odvaha být církví.
„Církev je tajemství hříšného člověka a milosrdného Boha. Evangelium pokračuje,“ povzbudil posluchače, které vyzval, aby dokázali vytvářet prostor pro oddych a bezpečné spočinutí (vždy přístupnou „zahradu“) pro všechny, včetně těch, kteří se s církví coby institucí plně neidentifikují. 
„Být křesťaném, mít odvahu být církví, znamená také chránit se falešných proroků. (...) Máme žít z radostné zvěsti, nemáme být naivní. (...) Máme odpovědnost za svět...“
(>>video: promluva biskupa Václava Malého)

Po promluvě Mons. Václava Malého následovala promluva P. Josefa Prokeše, administrátora farnosti Vodňany, na téma Radost navdory. Kněz, spisovatel a skaut v jedné osobě se s posluchači podělil o své úvahy o tom, jak těžit z prožívané neplodnosti. „Musí nás neplodnost nutně zbavit naděje a radosti?“ ptá se a ihned připomíná letošní motto naší diecéze: „I kdyby pole nevydala pokrm, já přesto budu jásat v Hospodinu, svém spasiteli.“ (Hab 3,17-18)  P. Josef Prokeš pak nabídl pět momentů, které ukazují, že neplodnost může vést k hlubší radosti.
(>>video: promluva P. Josefa Prokeše)

Dopolední program diecézní poutí vyvrcholil společnou modlitbou mariánských litanií.
Fotil Jiří Strašek.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás