Nahlédněte díky fotografiím do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích, kde na podzim skončí rozsáhlá rekonstrukce

Publikováno
16. 8. 2021
U příležitosti poutní slavnosti k Panně Marii Nanebevzaté celebroval slavnostní bohoslužbu v plaském kostele plzeňský biskup Tomáš Holub. Plný provoz v kostele bude obnoven na podzim. Rekonstrukce bude i po poutní mši (slavené zde 14. září) pokračovat a potrvá do konce září. Fotil Václav Beneš.

Projekt Obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích byl spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu byla revitalizace kostela, který je součástí komplexu národní kulturní památky kláštera Plasy. Kostel patří mezi nejstarší budovy celého komplexu a nacházel se v téměř havarijním stavu. Románský portál představuje architektonický unikát celoevropského měřítka.

Důvodem stavebních úprav a restaurátorských prací byl především nevyhovující až havarijní stav vnějšího pláště i interiéru kostela. V rámci projektu došlo - mimo jiné -  k rozšíření prohlídkové trasy pro veřejnost.

Po dobu rekonstrukce je kostel uzavřen, bohoslužby a další program byly přesunuty do sousedních prostor Centra stavitelského dědictví a na faru v Plasích. 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás