Poutníky na cestě z Nýrska do kostela sv. Jiří ve Strážově provázel déšť

Publikováno
23. 8. 2021
Pouť do Strážova k ostatkům sv. Jana Pavla II. se uskutečnila 22. srpna. Fotil Jiří Strašek.

V neděli 22. srpna se konala již šestá tradiční pěší pouť z Nýrska do Strážova, kde jsou od roku 2015 v tamním kostele uloženy ostatky svatého Jana Pavla II. Poutníci se shromáždili v kostele sv. Tomáše v Nýrsku, kde po modlitbě litanií ke sv. Josefu a požehnání vyrazili na pěší cestu. Během cesty jsou již tradičně i dvě zastavení, a sice u kaple Panny Marie v Hodousicích a u kaple Svaté Rodiny na Blatech, kde se konají krátké pobožnosti. Letošní cesta byla duchovně zaměřena na právě prožívaný Rok svatého Josefa, a tak si poutníci připomněli ty části evangelia, která o tomto světci mluví, a pak po modlitbě a přímluvách mohli o těchto textech během cesty rozjímat.

Pouť se koná vždy 22. srpna, a to za každého počastí, a tak letos šli poutníci většinu cesty v hustém šumavském dešti. Vyzbrojeni pláštěnkami a deštníky a s modlitbou na rtech i v srdci dorazili do Strážova, kde pak v kostele sv. Jiří následovala mše svatá, kterou letos sloužil nový vikář klatovského vikariátu, P. Marek Hric. Zúčastnili se i kněží ze všech farností vikariátu spolu se svými věřícími.

Po mši svaté se již tradičně konají prosby o přímluvu Jana Pavla II. A protože většina poutníků si tohoto velkého papeže pamatuje i osobně z návštěv České republiky a z jeho dlouholetého působení, jsou prosby k němu velmi hluboké a osobní. 

P. Ryszard Potęga

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás