Nad Smržovicemi se konala pouť k výročí posvěcení kaple sv. Václava

Publikováno
14. 9. 2021
Opět po roce, v neděli 5. září, se sešla skupina asi padesáti věřících na stráni pod Zadním kopcem nad Smržovicemi u kaple svatého Václava. Konala se zde bohoslužba k výročí posvěcení této kaple. Mši svatou celebroval Mons. Miroslav Kratochvíl.

Stavitelem kapličky je rodina Mrázova ze Smržovic čp. 27. Kaple byla vysvěcena 1. září 2013. Proč byla tato kaple zbudována, si může každý kolemjdoucí přečíst na pamětním štítku nad zdobenými vchodovými dveřmi, kde stojí nápis: „Postaveno L.P. 2013 jako poděkování, že nám bylo dáno žít a pracovat v tomto krásném kraji.“ A opravdu – výhled od kaple je nádherný na všechny světové strany, především na rozlehlé kopce Šumavy.

Mši provázeli věřící zpěvem písně „Pojď k Spasiteli“ a na závěr všichni zazpívali píseň „Čechy krásné, Čechy mé“. Kaple je zasvěcena patronu české země – svatému Václavovi. Bohoslužby se zúčastnili převážně poutníci z kdyňské a loučimské farnosti. Počasí v tento den bylo slunečné. Po mši svaté si mohli všichni  pochutnat na vynikajících chodských koláčích. Bylo to takové rodinné setkání. Pan farář všechny pozval na další pouť, která se zde uskuteční opět za rok, tedy první zářijovou neděli v roce 2022.

Martina Matějková

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás