Věčné sliby salesiána Filipa Mareše

Publikováno
13. 9. 2021
„Ne vy jste si vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a určil jsem vás k tomu, abyste šli a přinášeli užitek a váš užitek aby byl trvalý.“ Takové bylo motto na oznámení o konání věčných slibů Filipa Mareše. 11. září je složil do rukou provinciála českých salesiánů P. Martina Hobzy, SDB.

V sobotu 11. září se naplnilo hřiště u Salesiánského střediska mládeže v Lobzích cca 200 účastníky věčných slibů Filipa. Během mše svaté je složil do rukou provinciála českých salesiánů P. Martina Hobzy, SDB. Slavnosti se kromě lobezských farníků účastnilo mnoho spolubratří salesiánů, ze Sebranic, kde Filip vyrůstal, přijel celý autobus účastníků, mnoho lidí přijelo ze Zlína, přítomni byli salesiánští spolupracovníci a mnoho mladých.

Obavy z ohrožení mše svaté špatným počasím na hřišti se díky modlitbám mnoha lidí nenaplnily, nepršelo a počasí bylo velmi vlídné. Po mši svaté nastala rozsáhlá „děkovačka“ z Filipových úst. Jako prvnímu děkoval Bohu, že ho už po 9 let vedl po salesiánských „kolejích“, pak rodičům za vše, co mu v životě dali, provinciálovi za důvěru, řediteli plzeňské komunity P. Markovi Sklenářovi, SDB za doprovázení po dobu jeho pobytu v Plzni, ostatním spolubratřím, příbuzným a přátelům.

Pro účastníky věčných slibů byl připraven velmi pěkný tištěný průvodce, ve kterém také Filip odpovídal na zvídavé otázky redaktorky. Na otázku, co pro něj věčné sliby znamenají a co podstatného se změní, mimo jiné odpověděl: „Samozřejmě vím, že mě tento krok dalece přesahuje. Říkám si: Pane, sice na to nemám, ale jsi to Ty, kdo mě sem pozval, a tak na Tebe spoléhám, že to dovedeš do dobrého konce.“

Karel Ženíšek

 

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás