Procesí z Neukirchen beim Heiligen Blut do Loučimi

Publikováno
15. 11. 2021
Za vlídného a slunečného počasí dorazilo v sobotu 6. listopadu procesí bavorských věřících z Neukirchen beim Heiligen Blut krátce před jednou hodinou odpolední do místního kostela Narození Panny Marie, aby opět po dvou letech vzdali hold Madoně, jejíž ukrytí v hraničních hvozdech v době husitských válek dalo vzniknout klášternímu kostelu i městysi pod masivem Hogen Bogenu.

Pouť se koná v sobotu před sv. Martinem, neboť podle pověsti právě v tento den v roce 1419 odnesly z kostela z Loučimi sošku Madony zbožné ženy na bavorskou stranu hranice a ukryly ji tam v dutém stromě lípy u studánky.

Letošní procesí, obnovené po pádu železné opony, šlo na trase dlouhé kolem 25 kilometrů. Asi 80 pěších poutníků spolu s dalšími, kteří přijeli autobusem nebo autem, se zúčastnilo mše svaté, kterou celebroval regionální děkan poutního kostela v Neukirchenu P.Georg Englmeier. Spolu s ním se mše svaté zúčastnil i P. Karel Adamec, administrátor mrákovské a kdyňské farnosti, který poutníky v úvodu bohoslužby vřele přivítal v jejich rodném jazyce.

Věkové složení poutníků bylo od mladých až po seniory. S sebou přinesli růženec a velkou poutní svíčku s obrázkem Panny Marie  a datem 6.11.2021, kterou umístili v kostele na levý postranní oltář k sošce kopie loučimské Madony.

Další bavorská pěší pouť se bude konat zase za dva roky.

Martina Matějková
Fotil Zdeněk Huspek

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás