Biskup Tomáš Holub v katedrále požehnal nový darovací terminál

Publikováno
13. 12. 2021
V zadní části katedrály sv. Bartoloměje byl dnes zprovozněn samoobslužný darovací terminál, jehož prostřednictvím mohou návštěvníci přispět na chod a údržbu hlavního diecézního chrámu. Jedná se teprve o druhý terminál svého druhu v České republice. Již od srpna funguje toto zařízení od České spořitelny v kostele v Neratově.

„Prostor katedrály sv. Bartoloměje je otevřený pro veřejnost každý den po celý rok zdarma. Darovací terminál, který jsme zde s Českou spořitelnou nově umístili a zprovoznili, tak dává návštěvníkům možnost ocenit naši práci při opravě a údržbě katedrály. Katedrála bude moci být díky těmto darům stále tak krásná, jako je teď, krátce po celkové rekonstrukci,“ řekl během slavnostního zprovoznění a požehnání plzeňský biskup Tomáš Holub.
Nový terminál v katedrále je výsledkem spolupráce plzeňského biskupství s Českou spořitelnou. Ta instalovala první darovací terminál letos v srpnu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově a podle specialisty pro digitalizaci veřejného sektoru České spořitelny Petra Chlupáče se výběr dobrovolných příspěvků od návštěvníků zvýšil osmkrát až devětkrát.

„Digitalizace služeb ve veřejném a neziskovém sektoru je jednou z priorit naší strategie a inovativní platební metody jsou jednou z cest, jak ji naplňovat. Jsme první bankou na trhu, která dokáže klientům z veřejného a neziskového sektoru připravit na míru unikátní samoobslužný terminál s atraktivním vzhledem a možnostmi individuálního nastavení. Věřím, že se samoobslužný platební terminál v Plzni osvědčí a brzy ho nabídneme i na dalších místech,“ uvedl Petr Chlupáč.

Darovací samoobslužný terminál má minimalistický moderní design a je umístěn u vchodu v zadní části katedrály.

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás