Letnice umělců nabízí i letos bohatý program

Publikováno
14. 4. 2022
Nad 12. ročníkem Letnic umělců, který v Plzni potrvá do 9. června, převzali patronát plzeňský biskup Tomáš Holub a náměstkyně primátora města Plzně Mgr. Eliška Bartáková.

Plzeňské Letnice umělců jsou každoročním festivalem duchovní kultury, jenž v sobě jedinečným způsobem propojuje svět umění a poselství víry. Má za sebou více jak desetiletou tradici a stal se již pevnou součástí plzeňského kulturního života.

Spojení umění a víry je důležité zvláště v dnešní složité a nejisté době se značně rozkolísanými morálními a duchovními hodnotami. Letnice umělců otevírají prostor pro setkávání s výtvarným i hudebním uměním, jež je inspirováno křesťanskou vírou, a přináší i příležitost ke zklidnění, kontemplaci a přitakání duchovnímu životu. Je to festival, který vypovídá o vztahu člověka k Bohu a upozorňuje, že tu existuje něco, co nás překračuje, že tu existuje řád, jehož jsme my lidé součástí. Zároveň upozorňuje na naději. Tu naději, kterou právě dnes tak potřebujeme.

V rámci Letnic umělců je přichystáno nesčetně akcí, ať už výstav, koncertů a literárně hudebních pořadů, či odborných přednášek zaměřených například na regionální dějiny umění a kultury nebo na činnost církevních řádů v regionu. Tyto akce jsou pořádány nejen na mnoha místech v Plzni, ale v celém Plzeňském kraji i v bavorském Weidenu a v Schönsee. Což je mj. opět skvělým dokladem dlouholeté česko-německé kulturní spolupráce.

Dovolte, abych poděkoval všem organizátorům a všem aktivně zúčastněným. Mám upřímnou radost, že okruh lidí spolupracujících na tomto festivalu se neustále rozšiřuje, a myšlenka festivalu tak zasahuje čím dál více lidí.

Přeji Letnicím umělců úspěšný průběh a návštěvníkům jejich hluboké prožití.
Mgr. Martin Baxa

Virtuální katalog Letnic umělců si můžete prohlédnout ZDE.
Kompletní program ZDE.

Zveme vás:

Více informací najdete ZDE.

Soubory ke stažení

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás