Setkání rodin a festival PilsAlive provázela pohodová atmosféra i déšť

Publikováno
27. 6. 2022
Papež František svolal na sobotu 25. června Světové setkání rodin, což zna­menalo jediné – naplánovat setkání rodin i v naší diecézi. To se uskutečnilo v Lobezském parku v Plzni společně s festivalem křesťanských hudebních skupin PilsAlive.

Asi dvě stě příchozích si mohlo vyslech­nout katecheze biskupa Tomáše Holuba a P. Vojtěcha Sivka, které se věnovaly životu v rodině. Pro děti byl připra­vený bohatý program, například divadélko, do kterého se malí návštěvníci aktivně zapojovali, keramika nebo poznávací hra.

Během celého dne zazněly koncerty křesťanských kapel a schol v rámci festivalu PilsAlive. Asi největší úspěch měly dětské scholičky, které ukázaly, že děti mají o hudbu stále zájem a starší hudebníci mají své pokračovatele.

Pro všechny přítomné biskup Tomáš sloužil mši svatou, která se kvůli náhlému prudkému dešti musela přesunout z původně plánovaného místa do přístřešku u stánku s občerstvením. I díky této nestandardní situaci měla akce rodinný a velice příjmy charakter. Děkujeme všem návštěvníkům.

25. června fotil Václav Beneš.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás