Plzeňské náměstí ovládly pohádky: Pohádkové náměstí 2022

Publikováno
14. 7. 2022
30. června se na plzeňském náměstí uskutečnilo po dvouleté odmlce Pohádkové náměstí.

Ráno do školy pro vysvědčení a odpoledne hurá na Pohádkové náměstí!

Zase po dvou letech se děti v Plzni ocitly uprostřed pohádek a měly plné ruce práce s tím, aby s Ferdou mravencem stavěly mraveniště, aby babičce z Červené Karkulky pomohly nacpat vlkovi břicho kameny, v Řachandě naučily princeznu Markétu pracovat, a tak podobně. Po splnění všech těchto úkolů dostaly odpověď na tajenku: Co si přeje Pepíček? …a k tomu krásné dárky! Časopis Dráček, náramek s barevnou rybičkou, energetickou tyčinku plnou zdraví a důležité rekvizity na nový prázdninový příběh s andílkem Plzeňáčkem a Pepíčkem.

A cože si to tedy vlastně Pepíček přál? Přátele! Když s andílkovou pomocí, navzdory škodolibým snahám zlomyslného čertíka, přece jen ulovil kouzelnou rybku, která může splnit každé přání, pustil ji zase zpátky do moře. Rybka je totiž kouzelná jen tehdy, když je se svými přáteli. Takovou moc má přátelství. Kdo má přátele, dokáže zázraky!

Děti i rodiče podpořil duchovním slovem plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub a bohatý program provázela také taneční a kouzelnická vystoupení, klauni a kreativní workshopy.

Děkujeme vám všem, kdo jste si to přišli užít s námi, a moc děkujeme společenstvím, organizacím a desítkám dobrovolníků, kteří se do realizace Pohádkového náměstí zapojili!
(toivo)

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás