Plaský varhanní podzim 2023

Publikováno
19. 6. 2023
Zveme vás na 3. roční Plaského varhanního podzimu s podtitulem "Procházky historií Plas s varhanní hudbou", který se bude konat od 27. srpna do 22. října v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plasích.

Program koncertů:

  • 27. srpna – koncertem si připomeneme 925 let od založení cisterciáckého řádu – zakladatelů Kláštera v Plasích. Varhany rozezní prof. Jaroslav Tůma, na housle zahraje Lucie Sedláková Hůlová a zaposloucháme se do Růžencových sonát od H.I.F. Bibera.

  • 9. září – koncertem si připomeneme 300 let od úmrtí Jana Blažeje Santiniho – Aichla, architekta, který se zapsal do historie Plas svoji vrcholnou architekturou, díky které jsou Plasy významnou národní památkou. Varhany rozezní světově uznávaný varhaník, pan Michal Novenko.

  • 1. října – koncertem si připomeneme 210 let od úmrtí posledního opata našeho cisterciáckého kláštera Celestina Wernera, který je pohřben na plaském hřbitově, kam během dne před koncertem zajdeme položit květinu. Varhany rozezní pan Pavel Kohout a na housle zahraje Vít Kohout.

  • 22. října – koncert bude věnován k výročí 30 letům od vzniku Diecéze plzeňské, neboť založení významně zasáhlo i do církevního života v Plasích. Pořízením farního domu se do Plas vrátilo sídlo plaské farnosti a tím se podstatně zlepšil i aktivní církevní život, zejména v posledních letech, kdy do Plas přišli misionáři obláti.
    Účinkujícími budou účastníci letrního varhanního kurzu, který se bude konat během srpna v Plasích. 

Na všechny koncerty bude vstupné dobrovolné.

Nejaktuálnější informace o 3. ročníku Plaského varhanního podzimu budou k dispozici na www.omifarnostizapad.cz, www.plasy.cz, www.turisturaj.cz.

 

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás