Matky s dcerami prožily dva podzimní víkendy v Březí a Horní Blatné

Publikováno
23. 11. 2023
Proběhly další dva víkendy pro matku a dceru. Termín v polovině října na Březí u Čachrova byl určen pro dcery ve věku 10-18 let, druhý pobyt v Horní Blatné na začátku listopadu prožily matky s dcerami ve věku 6-10 let. Nabízíme krátkou osobní reflexi některých účastnic a fotografie z obou víkendů.

„O dušičkovém víkendu jsme se zúčastnily víkendu pro matky s dcerami na Horní Blatné. Víkendem jsme prošly v duchu dušičkovém i podzimním. Vyráběly jsme lampionky, drakové jmenovky a vzpomněly na naše blízké. Slavily jsme mši svatou i pouštěly draky. A že pořádně foukalo a krásně v tu chvíli svítilo sluníčko, všechny jsme si to náramně užily. Ani nám nevadilo následné nedělní deštivé dopoledne, kdy se původně venkovní písmenkově šifrová hra přesunula dovnitř. Děkujeme organizátorům i paní kuchařce za možnost společně stráveného víkendu.“

Maruška a Anička"

„Měla jsem možnost být na obou víkendech pro matku a dceru a obojí byl pro mě silný zážitek. Se starší dcerou jsme si užily blízkost, společné tvoření, skupinový tanec a možnost poznat se v nových situacích. Propojovalo nás všechny téma starozákonní Sáry a moc mě bavilo pod jiným zorným úhlem objevovat a prožívat okolnosti jejího života. Mše svatá byla krásným povzbuzením. Domů jsme si přivezly vyrobený patchworkový polštářek, spokojenost ze společně stráveného času - ten je ve vícečlenné rodině opravdovým luxusem. Pro mě bylo velmi silné společné sdílení toho, co každá v našich životech zažíváme, co máme společné a čím se navzájem obohacujeme.

Na víkendu s mladší dcerou jsme se ponořily do tématu dušiček, podzimu … uchvátila nás síla krušnohorské přírody, hlavně při pouštění draků. Síla byla taková, že to někteří draci nepřežili :) Pro mě, jako mámu, bylo úžasné být opečována (nejen co se týká skvělého jídla), moct se zastavit, vypnout a více nechat proudit myšlenky, modlit se. Moc jsme uvítaly neformálnost mše svaté, která přirozeně propojila tvoření a přípravy k večerní lampionové procházce, kdy jsme musely sáhnout pro trochu kuráže. 

Radost, humor a sounáležitost byla nitkou, která ve mne propojila oba víkendy a rozhodně se těším na jarní běh…“

Maruška, Jasmínka a Bohdanka

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás