Den Plzeňské madony připomněl založení plzeňské diecéze

Publikováno
27. 5. 2024
31. výročí založení diecéze jsme oslavili v katedrále sv. Bartoloměje akcí Den Plzeňské madony. Během bohoslužby zazněly modlitby, přímluvy i duchovní hudba. V závěru předal plzeňský biskup ocenění osobnostem a organizacím za jejich službu v diecézi. Níže vám oceněné krátce představujeme.

Bc. František Kratochvíl (farnost Stříbro)

  • za mimořádnou spolupráci mezi farností a ZUŠ Stříbro, za ochotu a pomoc při koncertech, bohoslužbách a dalších akcích napříč tachovským vikariátem.

František Kratochvíl je dlouholetý farník a zároveň ředitel školy ZUŠ Stříbro, kde se již 30 let snaží svoji profesi propojit s farností. Je organizátorem velkého počtu koncertů v našich kostelích. Je členem ekonomické a zároveň pastorační rady. Aktivně působí v Mariánské mužské kongregaci Stříbro, jedno období jako obmann. Toto společenství bylo ve Stříbře obnovené za podpory biskupů Rudolfa Voderholzera a Tomáše Holuba. Je předsedou místní skupiny Společnost pro církevní právo a zároveň je členem jejího vedení v Praze. Dlouhodobě se zasazuje o dobré vztahy z farností Wohenstraus v Německu.

Mgr. Jana Černá (farnost Plzeň – Severní předměstí)

  • za profesionalitu spojenou s hlubokou lidskostí v zaměstnání, za obětavou službu na biskupství, v diecézi i ve své domovské  farnosti Plzeň – Severní předměstí.

Jana, ač vyrostla na moravských základech tradiční pevné víry, dokáže přijímat realitu misijního západu s milosrdným mateřským a zároveň otevřeným přístupem. Vychovala zde s manželem 4 báječné děti a služba ve farnosti i mimo ni je pro ni i pro její rodinu přirozená součást každodenního života. Děkujeme ti, Jani, za tvůj citlivý a taktní přístup k lidem, za laskavé povzbuzování ostatních, za propojování lidí a naplňování Boží láskou.

Málokdo umí s takovou taktností a citlivostí ostatní kolem povzbuzovat a musí-li vám sdělit nepříjemnou věc, učiní to tak, že odcházíte naopak potěšeni a obohaceni.

Spolek aktivistů kostela Všech Svatých v Plzni

  • za celoživotní dílo při záchraně kostela a přilehlého hřbitova.

Za spolek ocenění převzal Josef Kabát.

P. Jaroslav Hůlle (moderátor společné duchovní správy ŘKF Klatovy)  a Ing. Václav Chroust(místostarosta města Klatovy)

  • za příkladnou spolupráci města Klatovy a Římskokatolické farnosti Klatovy.

 

Fotil Václav Beneš.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás