Diecézní centrum mládeže

O nás

DIECÉZNÍ CENTRUM MLÁDEŽE založil plzeňský biskup Mons. František Radkovský, aby jeho jménem sloužilo mladým lidem. Hlavním posláním DCM je připravovat setkání mládeže, podporovat místní společenství mládeže a přispívat ke spolupráci všech, kteří v diecézi s mladými lidmi pracují. Naše činnost se zaměřuje převážně na Plzeň a západní Čechy.

Pavel Fořt (spirituál mládeže)

Pocházím z Drmoulu, vesnice u Mariánských Lázní. Tatínek se živil jako úředník, maminka pracovala na poště; teď jsou oba v důchodu. Jsem druhý z pěti sourozenců a jeden ze čtrnácti bratranců a sestřenic.

Po maturitě na mariánskolázeňském gymnáziu jsem absolvoval Stavební fakultu ČVUT a necelé dva roky pracoval jako projektant. Následovala seminární formace v Praze se studiem teologie na Katolické teologické fakultě UK.

Před svým povoláním ke kněžství jsem dlouho usilovně prchal. Ještě i v semináři jsem s Bohem smlouval a zápasil… On neustoupil a já postupně poznal, že utíkám jen kvůli svým zkresleným představám o církvi a duchovním stavu a že budu knězem rád. A tak mne nakonec otec biskup Tomáš Holub 6. srpna 2016 vysvětil a poslal působit do Domažlic. Zároveň mi svěřil také duchovní péči o mládež v diecézi a s ní o DCM…

Dorozumím se německy a anglicky. Jsem skaut, rád čtu a chodím přírodou; kdysi jsem hrál na housle a trubku, trochu sportoval, fotil, cestoval…víc se snad brzy poznáme osobně na některé akci DCM!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás