Národní katechetický kongres v Kroměříži

začátek akce
11. 11. 2023
konec akce
12. 11. 2023
Katechetická sekce České biskupské konference ve spolupráci s diecézními katechetickými centry pořádá pro všechny, kdo se jakkoli angažují na poli evangelizace, katecheze a náboženského vzdělávání, XII. celostátní katechetický kongres. Uskuteční se od 10. do 12. listopadu 2023 v Kroměříži, v prostorách Arcibiskupského gymnázia, a jeho ústředním tématem bude „Umění komunikace“.

„Pro každého, kdo se osobně setkal s Ježíšem, a zejména pro ty, kteří se podílejí na misijní, pastorační a katechetické službě církve, je výzvou komunikovat adekvátním způsobem obsah křesťanské víry,“ říká ředitel Katechetické sekce ČBK P. Mariusz Kuźniar a dodává: „Kongres je příležitostí k přemýšlení nad tímto tématem, také pro rozšíření odborných znalostí, načerpání inspirace do další služby a především nabízí možnost vzájemného setkání a výměny zkušeností s ostatními.“

Kongresu se zúčastní P. Luciano Medii, profesor misijní katechetiky na Papežské univerzitě Urbaniana v Římě, dále biskup Pavel Konzbul, Marcela Fojtíková Roubalová, P. Petr Bulvas nebo Terezie Pilátová Osecká. Kromě přednášek se účastníci mohou zúčastnit také praktických seminářů, přihlásit se je třeba nejpozději do 31. října.

Více informací a přihlášky ZDE.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás