Charita

Tisková konference u příležitosti zahájení Tříkrálové sbírky v Diecézi plzeňské

začátek akce
2. 1. 2023 10:00
konec akce
2. 1. 2023 12:00
Přijměte pozvání na tiskovou konferenci u příležitosti zahájení 23. ročníku Tříkrálové sbírky v Diecézi plzeňské (Plzeňský a Karlovarský kraj). Setkání s novináři se uskuteční 2. ledna 2023 od 10 hodin v přednáškovém sále v přízemí Biskupství plzeňského, náměstí Republiky 35, Plzeň. Slovo bude mít biskup plzeňský Tomáš Holub a ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

Podrobnosti o Tříkrálové sbírce 2023 jsou také zveřejňovány na oficiálním webu www.trikralovasbirka.cz, se zaměřením na Diecézi plzeňskou pak na webu Diecézní charity Plzeň www.dchp.cz/trikralova-sbirka.

Touto cestou bych Vás chtěl pozvat i k některým mediálně zajímavým událostem spojených s Tříkrálovou sbírkou v Diecézi plzeňské:

V krajských městech naší diecéze bude Tříkrálová sbírka slavnostně zahájena shodně 3. ledna. Dopoledne v Karlových Varech za účasti biskupa Františka Radkovského, hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a primátorky Karlových Varů Andrey Pfeffer Ferklové. Od 10 hodin půjde kolednický průvod z magistrátu k poště, kde proběhnou proslovy a žehnání koledníkům. Odpoledne se od 16. hodiny uskuteční tradiční zahájení v mázhauzu plzeňské radnice za účasti otce biskupa Tomáše Holuba. Po něm převeze koňský povoz koledníky ke katedrále. Zde se odehraje vánoční příběh ztvárněný Staroplzeneckým živým Betlémem a koledníci obdrží požehnání.

V obou krajských městech jsou potvrzeny také koledy Kraje + Města + Biskupství. V Karlových Varech bude s hejtmanem Karlovarského kraje Petrem Kulhánkem a primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou koledovat 4. ledna biskup Tomáš Holub. Harmonogram společného koledování bude dále upřesněn.

Přímo na svátek Tří králů, 6. ledna, bude biskup Tomáš Holub koledovat v Plzni s primátorem Romanem Zarzyckým a hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem. Plzeňští tři králové se v 9 hodin sejdou s Radou Plzeňského kraje na Úřadu Plzeňského kraje ve Škroupově ulici. V této ulici pak navštíví také úřady Magistrátu města Plzně, následně se přesunou do budovy Biskupství plzeňského na náměstí Republiky 35. Setkání s Radou města Plzně na radnici je plánováno po 10. hodině. Posléze koledníci Kraje + Města + Biskupství navštíví sociální odbor v Martinské ulici a pobočku ČSOB na Americké třídě. Další část koledy bude řešena speciálně vypraveným autobusem, který tři krále  zaveze na Západočeskou univerzitu, do Škody Transportation a nakonec do Plzeňského Prazdroje.

S pozdravem a přáním všeho dobrého v novém roce,

Petr Šimek
PR, tiskový mluvčí

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás