Advent a Vánoce

Kudy do Betléma? Nechte se inspirovat a oživte betlém ve své farnosti

Publikováno
23. 11. 2018
Advent a Vánoce
Pastorační centrum Biskupství plzeňského vydalo brožuru, která nabízí 11 scénářů pro nacvičení živého betléma. Publikaci "Kudy do Betléma?", kterou obdržely všechny farní úřady v diecézi, je možné objednat na Pastoračním centru (pastoracni@bip.cz) nebo zakoupit na vrátnici biskupství za 50 Kč.

Tradice živého betléma sahá až ke svatému Františkovi, kdy se v roce 1223 rozhodl předvést v době vánoční živě příběh o Velkém Narození v malebné vesnici Greccio, která mu nejvíce připomínala samotné městečko Betlém. Odtud se potom celá tradice rozšířila nejprve po Itálii, poté i do celého světa. 

Předkládáme vám scénáře či pojetí různých autorů z plzeňské diecéze. Některé jsou velmi jednoduché a nezabírají velké přípravy. Jiné jsou sice náročnější, ale vězte, že pravidelný nácvik na samotné vystoupení posílí celou vaši farnost. Na závěr jsme připojili i netradiční scénáře pro ty z vás, kdo rádi jdete do ještě větší hloubky a máte rádi vtipná představení, která lidi zároveň i pobaví. 

Rozezněte tento příběh i ve vaší farnosti a vytvořte tak prostor pro setkání lidí ve vašem okolí v radosti a ne ve shonu předvánočních příprav.

Tomáš Holub


 

 

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás