Co se chystá na Světový den nemocných v plzeňské diecézi

Publikováno
5. 2. 2019
11. února se už po dvacáté sedmé bude po celém světě slavit Světový den nemocných. V naší diecézi si tento významný den připomeneme na několika místech tím, že oba biskupové a generální vikáři spolu s kněžími, kteří konají pastorační službu nemocných, navštíví některé nemocnice, kde se setkají s vedením nemocnice, lékaři, sestrami a dalšími zaměstnanci a navštíví rovněž pacienty na vybraných odděleních.

Do plzeňské Fakultní nemocnice (v obou jejích částech, na Lochotíně i na Borech) zavítá 8. února biskup Tomáš Holub.

Do Karlovarské krajské nemocnice přijde 11. února generální vikář Jiří Majkov (od 13.00 hod., setkání se zúčastní také duchovní Církve československé husitské a zástupce židovské obce).

Do Rokycanské nemocnice zavítá 12. února ve 14.00 hod. emeritní biskup František Radkovský a do Domažlické nemocnice tentýž den ve 13.30 hod. generální vikář Krzysztof Dędek. V nemocnicích v Rokycanech a v Domažlicích budou na závěr těchto setkání dotyční spolu s místními faráři slavit mši svatou, obětovanou za nemocné a všechny, kteří jim slouží.
Mše svatá v Rokycanech začne v 15.45 hod., v Domažlicích cca v 15.10 hod.

Tato setkání jsou dobrou příležitostí i k poděkování všem, kdo v nemocnicích o nemocné pečují.

Při nedělních bohoslužbách 10. února bude v kostelech připomínáno Poselství papeže Františka k letošnímu Světovému dni nemocných, v řadě kostelů se zároveň bude věřícím udělovat svátost Pomazání nemocných (v Plzni to bude v sobotu 9. února v 9.00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého).

Již podvacáté bude v Plzni také bohoslužba s udílením této svátosti připravena pro vážně nemocné, kteří potřebují zajistit dovoz a asistenci. Bohoslužba se bude tentokrát konat v Domově sv. Jiří na Doubravce (z důvodů současné karantény) o měsíc později, 9. března v 15.00 hodin. Už o hodinu dříve bude příležitost ke svátosti smíření.

Jiří Barhoň
(koordinátor pastorační péče o nemocné, seniory a handicapované osoby a personál v nemocničních a sociálních zařízeních)


Soubory ke stažení

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás