Kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech obsadil 1. místo v krajském kole soutěže Památka roku 2020.

Publikováno
9. 2. 2021
Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy movitých i nemovitých věcí, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí.

V prvním kole rozhoduje o vítězných projektech v kraji a postupu do druhého kola krajská sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (Sdružení). Ve druhém kole rozhodne o vítězných objektech v soutěži celostátní komise složená ze členů Předsednictva Sdružení a zástupce Asociace krajů ČR a Národního památkového ústavu.

Při hodnocení je zohledňována zejména kvalita daného projektu a kvalita jeho realizace. 
Vyhodnocení soutěže Památka roku 2020 najdete ZDE.


Projekt Revitalizace jezuitského kostela v Klatovech (spolufinancovaný z dotace Evropské unie IROP) je zaměřen na revitalizaci kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech (zkráceně jezuitský kostel), který společně s Černou věží vytváří nejvýraznější dominantu Klatov. Důvodem stavebních úprav a restaurátorských prací je především nevyhovující až havarijní stav vnějšího pláště i interiéru kostela.

Revitalizace bude dokončena v roce 2021. O jejím průběhu se dočtete ZDE.

 

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás